KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kérjük, támogassa a magyarok emberi jogaiért küzdő Nemzeti Jogvédő Szolgálatot (njsz.hu) a személyi jövedelemadója 1%-ával!

Adószám: 19334684-1-05

Amerika gyarmattartóként viselkedik Lengyelországgal szemben

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Ízlelgessük egy kicsit, hogy Amerika követel Lengyelországtól. Mint egy igazi szövetséges, egy igazi barát. Amerika most sem törekszik korrekt partneri kapcsolatokra Varsóval, ahogy eddig sem hitte a Biden-adminisztráció, hogy a korrekt diplomáciai kapcsolatok vezetnek előre. Ők az erőpolitikában hisznek.

Érdemes megfigyelni a Biden-adminisztráció utasító, felsőbbrendűséget hirdető, kioktató stílusát, mert nehéz eldönteni, hogy gyarmattartóként tekintenek Lengyelországra vagy azt gondolják, hogy az USA ötvenvalahányadik állama.

A számot nehéz megmondani, mert időnként az az érzése az embernek, hogy Ukrajnát is az USA egyik államának tekinti a Biden-adminisztráció, máskor meg hogy az európai országra is mint gyarmatra tekintenek.

Ezzel szemben Lengyelország korrektségre törekszik még Amerikával is. És bár voltak korábbi történelmi nézeteltéréseik Ukrajnával, mégis az oroszok elleni háború egy oldalra sodorta őket. És a lengyelek a tőlük telhető legtöbb támogatást megadták szomszéduknak. Amire azt kapták cserébe, hogy Ukrajna bepanaszolta őket, mert azt már a lengyelek sem tudták lenyelni, hogy saját polgáraik elé kellene helyezni az ukrán érdekeket. Álljon itt a példa, hogy erről az egészről mit gondolnak Lengyelországban.

Hogy ez mit jelenthet Magyarország szempontjából? Arról Lánczi Tamás beszélt a Magyar Nemzetnek egy exkluzív interjúban. A szakértő szerint az októberi választások a magyar–lengyel kapcsolatoknak is kedvezhetnek: amennyiben a jelenlegi kormányzóerő marad, az azt jelzi, hogy a globalizmus erőinek nem sikerült áttörnie. Hozzátette: a szuverenista erők őrzik pozícióikat, és ez azt jelentheti, hogy Lengyelországnak megint a hagyományos szövetségesi rendszer után kell néznie, ami itt, Közép-Európában van. Ehhez partnert kell találnia, melyben Magyarország az első számú.

Magyar Nemzet

Kiemelt képen: Biden amerikai és Duda lengyel elnök: Fotó: Jakub Szymczuk / KPRP / REUTERS / archív

Kapcsolódó:

Lukasenko: A Nyugat hátat fordít Zelenszkijnek

Ez is érdekelheti:  Moszkva kész a békés rendezésre - Putyin-interjú kínai látogatása előtt

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük