Koszorús Ferenc vezérkari ezredesre emlékeznek a Hazatérés Templomában
Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
Hogy ki volt Koszorús Ferenc? Azt a valós magyar történelmet ismerők nagyon jól tudják. Jól tudják, hogy zsidók ezreinek életét mentette meg, amikor 1944-ben az úgynevezett csendőrpuccs idején megakadályozta zsidó honfitársaink deportálását. Persze ezt nem tanítják a történelemórákon, ez nem lesz kötelező tananyag egyes egyetemeken, vagy éppen főiskolákon.
A Hazatérés Templomának gyülekezete azonban megemlékezik a tettől és a hősről, aki emberségből, bátorságból és hazaszeretetből tett máig sem feledhető tanúbizonyságot 1944 vészterhes nyarán.
A megemlékező istentisztelet a korábban meghirdetett július 5. helyett most vasárnap lesz megtartva.
Ajánlott cikkek:
Gondolkodóba ejtette a magyar kormány az EU-t?
Orbán Viktor levele Brüsszelnek – Charles Michel Budapestre siet
Tamás a Krímből: Ukrainian life don't matter? - az ukrán és az orosz demográfia helyzete
Kiegyezést keres a Nyugat Oroszországgal?
Levédia Krónikása: Heten, mint a Gonoszok - avagy, kikkel kerültünk egy táborba?
Orbán Éva: Küzdelem más eszközökkel 1956-ban
Úgy tűnik,hogy hibát követett el Koszorús úr.
A zsidóknak illő lenne megemlékezni róla – bár már ismerhetjük őket.
H.B.
„Korábban az volt az antiszemita, aki gyűlölte a zsidókat, most az az antiszemita, akit a zsidók gyűlölnek.” (David Irving)