Moszkva jogi lépésekre készül a befagyasztott banki tartalékai miatt
Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
Mintegy 300 milliárd dollár orosz tartalékot zároltak a nyugati szankciók részekén
Oroszország megtámadja a tartalékainak zárolásáról szóló szankciós döntéseket – közölte hétfőn Elvira Nabiullina, az ország jegybankjának vezetője.
„Pereket készítünk elő, mert ez világszinten is példa nélküli eljárás”
– mondta Nabiullina az Állami Dumában tartott megbeszélésen.
A orosz pénzügyminisztérium szerint Oroszország összesen mintegy 640 milliárd dollár tartalékkal rendelkezik, amelyből 300 milliárd dollárt fagyasztott be az Egyesült Államok, az EU és szövetségesei, a Moszkva ukrajnai hadművelete miatt bevezetett szankciók részeként.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint Moszkva nem láthatott előre ilyen fejleményt, a befagyasztás pedig lényegében lopásnak minősül. Egyes szakértők az orosz vagyon befagyasztását az Egyesült Államok és szövetségesei, valamint a nyugati pénzügyi rendszer legnagyobb hitelvesztésének is nevezték.
Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban az üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.
Ajánlott cikkek:
Kis híján befellegzett a németeknek Vlagyimir Putyin miatt
RT: Ezért törölték el Ukrajnában a jövő évi választásokat
Szu-25-ös orosz harci repülőgépek akció közben (videó)
Halálra késeltek egy német turistát Párizsban
Kárpátalján a katonai biztosok erőszakkal kirángatták a sofőrt az autóból és kiképzésre küldték
Ukrán belharc: Kijev polgármestere nekiment Zelenszkijnek, attól tart, Ukrajna autoriter állammá vál...