KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kínai támadást jelentett be a tajvani tévé

A CTS tajvani tévécsatorna szerdán bocsánatot kért, amiért tévesen azt közölte, hogy a  Kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) támadást intézett a sziget ellen – jelentette a TASS a tajvani nemzetközi rádióra hivatkozva.

Az ügynökség szerint a csatorna vezetése technikai hibával magyarázta az esetet.

A rádió szerint a reggeli hírműsor nézőit megdöbbentették a ticken (alul futó szalagcímek) megjelenő harsogó főcímek:

„Xinbei PLA rakétatámadás alatt”, „Kikötői robbanások megsemmisítették a hajókat”, a „Kínai Kommunista Párt háborúra készül, szükségállapotot hirdettek”.

A hálózat később elnézést kért a közpánikot okozó esemény miatt. Azzal magyarázták meg a történteket, hogy a főcímeket egy előre rögzített katasztrófagyakorlaton használták. A ticker-bejegyzés a tévécsatorna adminisztrációjának magyarázata szerint, a reggeli hírekben jelent meg, a beállítások meghibásodása miatt.

A csatorna vezetése azt ígérte, hogy fegyelmileg vonják felelősségre a hibát elkövetőket.

Kiemelt kép: illusztráció / Taiwan Tv

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Ez is érdekelheti:  Ukrán beismerés: elbukott a kurszki hadjárat

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!