Teljes szétesés a baloldalon: a lista első három helyezettje már elmenekült
Teljesen nevetségessé tette magát a baloldal azzal, hogy az országos listájuk első három helyezettje (Márki-Zay Péter, Gyurcsányné és Karácsony Gergely) nem ül be az országgyűlésbe. Így a saját pártját teljesen lenullázó Jakab Péter lépett elő az első helyre, annak a pártnak az elnöke, amely egyedüliként egyetlen körzetet sem tudott megnyerni. Második az a Fekete-Győr András, akinek már az előválasztáson sikerült megbuknia.
Márki-Zay Péter bejelentette a hódmezővásárhelyi tévében, hogy nem ül be a parlamentbe, marad polgármester. A döntés a katasztrofális választási vereség után várható volt; Gyurcsány Ferenc és Jakab Péter a választás után azonnal megalázta Márki-Zayt, aki nyilvánvalóan fél tőlük. Így az a nevetséges helyzet állt elő, hogy miután Karácsony Gergely főpolgármester marad, Gyurcsányné meg EP-képviselő, így a baloldali lista első három helyezettje nem ül be a parlamentbe, ami egészen sajátos helyzet (persze, Márki-Zay minden nap mást mond, tehát még néhányszor változhat a véleménye).
Bővebben IDE klikkelve az Origó oldalán
Legfrissebb anyagaink:
A politika mételye és a kereszténység
Elfogták az Erzsébet hídi buzi zászlókat eltávolító városvédőt – Novák Előd kifizeti a büntetését
Kész a szakítás? Pócs János szerint a Tisza-frakció kivonulhat Magyar Péter mögül
Megszavazta a Tisza a védett benzinár eltörlését: Napokon belül kilőnek az árak a kutakon
A náci Németország 85 évvel ezelőtt támadta meg a Szovjetuniót – Náci nosztalgiák napjainkban
A nagy tiszás abszolút filmszínház: maffiaállamozás mögé rejtett dilettantizmus a parlamentben
Parlament helyett temetkezési vállalat – Magyar Péter nekiment a képviselői múltnak






















