Sojgu bejelentette a Luhanszki Népköztársaság teljes felszabadítását
Szergej Sojgu védelmi miniszter a Luhanszki Népköztársaság területének felszabadításáról számolt be Vlagyimir Putyin orosz elnöknek – számol be a RIA Novoszty.
„Ma, 2022. július 3-án, az Orosz Föderáció védelmi minisztere, Szergej Sojgu hadseregtábornok jelentést tett az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek Legfelsőbb Parancsnokának, Vlagyimir Putyinnak a Luhanszki Népköztársaság felszabadításáról, ”
– áll a beszámolóban.
A korábbi beszámolók szerint Liszicsanszkot, a kijevi rezsim irányítása alatt álló LPR területén lévő utolsó nagyvárost is elfoglalták a szövetséges erők.
A beszámolók szerint az ukrán fegyveresek a városból történő kivonulásuk során felrobbantották és lerombolták a fontos adminisztratív épületek egy részét, köztük a városházát is.
Kiemelt kép: Szergej Sojgu © RIA Novosti / Vladimir Astapkovich
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Legfrissebb anyagaink:
Kimondták az igazságot – Nyugati katonai veterán beszélt a segélyszervezetek valós céljáról
Megszakadtak az amerikai–iráni tárgyalások, a forint azonnal megérezte
Megtörhet a SWIFT egyeduralma? – Kína radikálisan új kereskedelmi stratégiával formálja át az afrikai piacot
Változhatnak az uniós szankciók: Az EU az Irán körüli konfliktus miatt mérlegeli az orosz olajár-korlátozás felfüggesztését
Kongatják a vészharangot a szakemberek: Kritikus aszály sújtja az Alföldet, veszélyben a magyar élelmiszer-önellátás
Semmilyen jogszerű ok nincs Sulyok Tamás elmozdítására – Magyar Péterék alkotmányos puccsot készítenek elő
Nyílt diktatúrára készül Magyar Péter: ultimátummal fenyegeti a köztársasági elnököt a Tisza Párt






















