Kormányinfó: A munkaadók előírhatják a koronavírus elleni védőoltást, november 1-től újra jön a maszkviselés
A kormány döntése értelmében a munkaadók előírhatják a koronavírus elleni védőoltást a munkavégzés feltételeként, ha a dolgozók biztonsága ezt kívánja – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón.
Ezt az állam mint munkaadó is érvényesíteni fogja, az önkormányzatoknál pedig a polgármester dönthet az oltás előírásáról – tette hozzá.
November 1-től maszkot kell viselni a közösségi közlekedési eszközökön – sorolta a kormány döntéseit, amelyeket a járvány fékezése érdekében hozott. Emellett látogatási tilalmat rendelnek el az egészségügyi intézményekben. A szociális intézményekben erről a vezető dönthet.
Hangsúlyozta: az intézkedések célja, hogy minél többen olttassák be magukat.
MTI
Legfrissebb anyagaink:
Egy hónap, négy botrány: így kormányoz Magyar Péter
Egyetemektől a repülőtérig: így építi le a nemzeti vagyont a Tisza-kormány
A kárpátaljai magyarok megoldhatatlan problémái – ahogyan Lengyelországban látják
A tiszás szavazók is megéreznék: Így kényszerítené térdre a magyar családokat az új uniós országajánlás
Cs. Szabó Béla: Zelenszkij és az európai vezetők öt feltételt szabnának az igazságos békéhez
„Jelentsenek fel!” – Balla György pontról pontra zúzta szét a tiszás rágalomhadjáratot
Tegyük rendbe a tényeket: Mi az igazság Gurzó Mária videója körül?






















