Hivatalos: Állami látogatásra Magyarországra jön a kínai elnök
Sulyok Tamás köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök meghívására állami látogatásra Magyarországra érkezik május 8-án Hszi Csin-ping kínai államfő – közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.
Az elnök május 10-ig tartó budapesti programja során tárgyalást folytat a magyar miniszterelnökkel és a köztársasági elnökkel kétoldalú politikai, gazdasági és nemzetközi kérdésekről.
A látogatás célja Magyarország és Kína államközi és gazdasági-kereskedelmi kapcsolatainak további erősítése, valamint az együttműködés kiterjesztése újabb területekre – írta közleményében a miniszterelnök sajtófőnöke.
Kiemelt képen: Orván Viktor és Hszi Csin-ping / Fotó: Facebook
Legfrissebb anyagaink:
Diplomáciai és belpolitikai rejtély: Miért tűnt el Pindroch Tamás bombahíre?
A választás margójára – félig nyílt levél Toroczkai Lászlónak
Magyar Péter Netanjahuval tárgyalt: Meghívta az izraeli miniszterelnököt az 56-os emlékévre?
Magyar patrióta válasz a globális kihívásokra: Európa jövője a tét
Varsó szerint nagyot fordul a világ: A lengyel külügyminiszter szerint Budapest már nem „fék” az EU-ban
Kreml: Magyar Péternek is nyitottnak kell lennie a párbeszédre
Igor Druz: Úgy tűnik, a harmadik világháború felé tartunk – A magyarországi fordulat tragikus következményei























