Brutálisan emelkedhet a cigaretta ára az EU jóvoltából
A dohánytermékek adóztatásának alapvető felülvizsgálatára készül az Európai Unió – írja a Financial Times egy, a birtokába került bizottsági anyag alapján. Eszerint látványosan emelkedne a hagyományos dohánytermékek jövedéki adóterhe, de az új típusú termékek sem maradnának ki az adóemelésből.
Tovább akarja csökkenteni az dohányzók arányát az Európai Unió, ennek érdekében megdupláznák a cigarettára kivetett jelenlegi jövedéki adó minimum 1,8 eurós összegét, ami így 3,6 euróra emelkedne 20 szálanként – derült ki az Európai Bizottság dokumentumtervezetéből.
A Financial Times szerint ez az adóemelés jelentősen megdrágítaná a dohányzást a kelet-európai országokban, ahol a cigaretták csomagja átszámolva 3 euró is lehet. A Portfolio a KSH-adatok alapján azt írja, ha a bizottság ezen javaslata életbe lép, akkor egy doboz cigaretta ára akár 700-800 forinttal emelkedhetne Magyarországon.
Legfrissebb anyagaink:
Visszatért Szentesi Zöldi László, ezt üzente a nemzeti oldalnak
Musk: Soros „átvette az uralmat” Magyarország felett
Kétharmada lehet a Tisza Pártnak, csaknem 50 százalékos a feldolgozottság
Liberty Coalition for Free and Fair: Demokratikus és szabad választások keretében adhatták le szavazataikat a magyar választópolgárok
Történelmi csúcs: 17 óráig a választók 74,23 százaléka már szavazott! – Pest vármegye és Budapest az élen
Krisztus feltámadt! – A Szent István Légiója Közösség üzenete az ortodox húsvét ünnepén
Orbán Viktor: Ma egyetlen hazafi sem maradhat otthon! (videó)























