KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A Parler után a Telegram-ot is el akarják tüntetni

Az amerikai székhelyű nonprofit szervezet bepereli az Apple-t, hogy távolítsa el a Telegram-ot a gyűlöletbeszéd cenzúrázásának elmulasztása miatt.

Az egykori amerikai nagykövet által alapított nonprofit szervezet, a „Koalíció a biztonságosabb web”-ért beperelte az Apple-t, követelve, hogy törölje a Telegramot a Store-ból, azzal érvelve, hogy az alkalmazást az új elnök beiktatása előtt „szélsőséges erőszakra uszításra használták” – írja az RT.com.

A washingtoni székhelyű nonprofit szervezet és elnöke, Marc Ginsberg, aki 1994 és 1998 között az Egyesült Államok marokkói nagyköveteként tevékenykedett, és az Egyesült Államok elnökének a Közel-Kelet politikájával kapcsolatos főtanácsadó-helyettese volt (1978–1981), az újonnan benyújtott szövetségi perben azzal érvelnek, hogy az Apple nem vonta felelősségre a Telegramot a szolgáltatási feltételeinek megsértéséért.

A panaszt vasárnap nyújtották be az észak-kaliforniai amerikai kerületi bíróságra, azzal vádolják a Telegramot, hogy antiszemitáknak, fehér felsőbbrendűséget hirdető csoportoknak és más szélsőségeseknek engedett teret a platformján. Szerintük az Apple szemet hunyt a tények felett. Azt állítják, hogy az adatvédelemre összpontosító üzenetküldő alkalmazás még nagyobb táptalajává válhat a szélsőséges tartalom számára, mivel a felhasználók „a Telegram-ra vándorolnak”, miután a Big Tech visszaszorította a Parler-t.

Azzal érvelnek, hogy ha az Apple nem távolítja el az alkalmazást, utcai erőszakra adhat okot. A Telegram-ot „jelenleg Joe Biden elnök beiktatása előtt rendkívüli erőszak koordinálására és felbujtásra használják”.

Marc Ginsberg
Ginsberg, aki társperes, megjegyzi, hogy az Apple-nek írt levelében júliusban már kérte a Tech szolgáltatót,, hogy cenzúrázzák a Telegramot, de nem kapott választ. Az izraeli-amerikai tisztviselő azt állítja, hogy az Apple tétlensége „érzelmi szorongást” okozott számára az iPhone használata révén. Ginsberg több mint 75 000 dollárra becsüli azt a sérelemdíjat, amelyeket állítólag az Apple éreztetett vele az üzenetkezelő alkalmazás iránti engedékenység miatt.

“Azzal, hogy továbbra is az Apple App Store-ban tárolja a Telegram alkalmazást,, az alperes megkönnyíti az őt és családját érintő vallási fenyegetéseket, amelyek miatt Ginsberg nagykövet féltette az életét” – állítják a panaszban.

Arra hivatkozva, hogy az Apple-nek haladéktalanul ki törölnie a Telegramot az AppStore-ból, a kereset precedensként támaszkodik a Parler esetére, megjegyezve: „Az Apple nem tett semmilyen olyan intézkedést a Telegram ellen, amely összehasonlítható azzal a lépéssel, amelyet a Parler ellen tett, hogy a Telegramot arra kényszerítse, hogy javítsa tartalmi moderálási politikáját.”

A nonprofit szervezet vasárnap a Washington Post-nak elmondta, hogy hasonló per indítását tervezi a Google ellen.

A Telegram felhasználói bázisa robbanásszerűen növekszik miután a nagy közösségi média platformok, például a Twitter, a Facebook és a YouTube blokkolták Donald Trump amerikai elnököt, és a cenzúrával támadást indítottak felhasználók ellen.

Vadhajtasok.hu

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 
Ez is érdekelheti:  Tamás a Krímből: Fronthelyzet, összecsapások fülöp-szigeteki hadihajókkal a Dél-kínai-tengeren

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük