KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Zaharova: Németországot még nem „denacifikálták”

Az orosz külügyminisztérium szóvivője közölte, hogy Hitler szelleme még mindig kísérti az Németországot

Németországnak „szörnyű következményekkel” kell szembenéznie, ha nem tesznek valamit azzal a gondolkodásmóddal kapcsolatban, amely a Luftwaffe tábornokai közötti beszélgetést eredményezte az oroszországi Krím-híd megsemmisítésének lehetséges műveletéről – mondta hétfőn Marija Zaharova, a moszkvai külügyminisztérium szóvivője.

Az RT nyilvánosságra hozta a német légierő magas rangú vezetői közötti február 19-i telefonbeszélgetés felvételét és leiratát, amelyben arról tárgyaltak, hogy Ukrajna kérésére hogyan lehetne Taurus nagy hatótávolságú rakétákat bevetni a 18 kilométer hosszú összekötő-híd ellen.

„Mint most már tudjuk, nem lettek teljesen denacifikálva”

– mondta Zaharova újságíróknak a Szocsiban megrendezett Ifjúsági Világfesztivál (WYF 2024) eseményén.

„Ha semmi sem történik, ha ezt a folyamatot nem állítja meg maga a német nép, az elsősorban magára Németországra nézve fog szörnyű következményekkel járni”

– tette hozzá.

Ez is érdekelheti:  Ukrán fenyegetés a szocsi Ifjúsági Világfesztiválon

Korábban Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője mondta, hogy a Luftwaffe beszélgetése bizonyíték arra, hogy a Nyugat közvetlenül részt vesz az ukrajnai konfliktusban. Az érintett katonatisztek „érdemben és konkrétan” megvitatták az orosz területre irányuló csapások terveit.

A németek más nyugati katonai személyek ukrajnai jelenlétét is felfedték, akik brit és francia nagy hatótávolságú rakéták célmegfigyelőiként működnek.

A Kreml szerint most az a kérdés, hogy a német katonaság saját hatáskörben járt-e el – ami felveti a polgári ellenőrzés kérdését -, vagy megbeszélésük összhangban áll a hivatalos kormányzati politikával.

„Mindkét lehetőség nagyon rossz”

– mondta Peszkov.

A denazifikáció a Szovjetunió, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország második világháború utáni politikája volt, amelynek célja a náci ideológia kiiktatása volt a német és osztrák politikából, társadalomból, kultúrából, gazdaságból, bíróságokból és az újságírásból. Oroszország azzal vádolja a jelenlegi kijevi kormányt, hogy rehabilitálta a nácizmust. A 2022 februárjában kezdődött orosz katonai művelet egyik céljaként Ukrajna „denazifikálását” jelölte meg.

Az Egyesült Államok és NATO-szövetségesei válaszul több mint 200 milliárd dollár értékben küldtek Ukrajnának fegyvereket, lőszert és egyéb ellátmányt, miközben kitartottak amellett, hogy közvetlenül nem vesznek részt a konfliktusban.


Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.

Kiemelt képen: A Bundeswehr katonái gyakorlatoznak egy Puma gépesített gyalogsági harcjármű használatával  / © Sean Gallup / Getty Images

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük