KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Wall Street Journal: Nem jött be a Nyugat háborús számítása

Biden tart az elhúzódó háború kampányra gyakorolt hatásától. Ez pedig nem jelent semmi jót Ukrajna számára a lap szerint.

„Amikor Ukrajna idén tavasszal megindította nagy ellentámadását, a nyugati katonai tisztviselők tudták, hogy Kijev nem rendelkezik olyan képzettséggel és fegyverrel, amelyre az orosz erők kiszorításához szüksége lenne. De remélték, hogy az ukrán bátorság és leleményesség győzedelmeskedni fog” – írja a Wall Street Journal szerzője.

De nem így történt.

A halálos aknamezők, a kiterjedt erődítmények és az orosz légierő együttesen nagyrészt megakadályozták az ukrán csapatok jelentős előrenyomulását” – fogalmaz Daniel Michaels. Szerinte ehelyett a hadjárat a patthelyzet veszélyét hordozza magában, ami jelentős lendületváltás nélkül további életeket és felszerelést követelhet.

Antony Blinken így hülyíti a libsi Nyugatot: Ukrajna visszaszerezte az Oroszország által elfoglalt területek felét

Mivel az ukránok idei nagyszabású áttörésének valószínűsége egyre csökken, Washington és szövetségesei számára egy hosszabb háború nyugtalanító kilátását vetíti előre – egy olyan háborúét, amely a kifinomult fegyverzet és a kiképzés újabb nagyarányú beáramlását tenné szükségessé ahhoz, hogy Kijevnek esélye legyen a győzelemre, véli a WSJ szerzője.

Hozzáteszi: a Biden-kormányzat politikai számítása bonyolult. Washingtonban sokan úgy vélik, hogy

a Fehér Házban a háború kampányra gyakorolt hatása miatti aggodalmak egyre óvatosabbá teszik a Kijevnek nyújtandó támogatás mértékét.

A lap szerint az „amerikai habozás” ellentétben áll az Európában változó nézetekkel, ahol az elmúlt hónapokban egyre több vezető kezdett úgy gondolkodni, hogy a kontinens biztonsága érdekében Ukrajnának győznie kell a konfliktusban.

Az európai hadseregek azonban nem rendelkeznek elegendő erőforrással ahhoz, hogy Ukrajnát ellássák mindazzal, amire szüksége van ahhoz, hogy Moszkva hadseregét kiűzze az ország általuk ellenőrzött területének mintegy 20 százalékáról. A WSJ szerint

az európai vezetők nem valószínű, hogy jelentősen növelnék a Kijevnek nyújtott támogatást, ha érzékelik az Egyesült Államok vonakodását.

Ez is érdekelheti:  Óriási hullámokat, áramszünetet és pusztítást hozott magával a Milton hurrikán

Mandiner

Kiemelt kép: Ukrán katonák Velyka Novosilka közelében, közel a dél-ukrajnai frontvonalhoz. / Fotó: MANU BRABO, THE WALL STREET JOURNAL

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük