Stoffán György: Bese Gergő, a tanárballagás és a cenzúra
A katolikus sajtó sokszor nincs a helyzet magaslatán. A tanárballagás után történtek is ezt bizonyítják.
Nemzeti InternetFigyelő (NIF) 🇭🇺
Hírek, politikai elemzések, belföldről és külföldről
A katolikus sajtó sokszor nincs a helyzet magaslatán. A tanárballagás után történtek is ezt bizonyítják.
Amikor az európai keresztényüldözésről beszélünk, akkor nem beszélünk másról, mint az európai keresztények hitehagyásának kissé sarkosan fogalmazott tényéről. Hiszen nem keresztényüldözés folyik Európában és az Unió legfelsőbb szintjén, hanem keresztény … OLVASS TOVÁBB!
Ma Magyarországon az „ellenzék” szó joggal vált szitokszóvá, hiszen minden nemzetellenes, apolitikus és hazaáruló civilszervezet, nemzetinek mondott, de idegen érdeket szolgáló szervezet és szövetség ellenzékinek mondja magát, bár legtöbbjükre inkább … OLVASS TOVÁBB!
Értem én a Nyugat által követelt spórolást, a 25 %-ot, amit minden tagállamban előírnak, értem, hogy a gáz és a villany ára az egekben van. Ám, amikor az iskolák fűtésének … OLVASS TOVÁBB!
Amikor egy-egy katolikus egyházi személyiségről nyilvánosan megemlékezünk, elindul a keresztényellenes, közelebbről a katolikusellenes támadássorozat, olyan állításokat, vádakat és rágalmakat felsorakoztatva, amelyek igaztalanul és minden emberiességet mellőzve igyekeznek besározni példaképeinket. Jó … OLVASS TOVÁBB!
Az októberi és novemberi napok az emlékezés napjai. Halottak napja körül, a kereszténységet tagadók is ellátogatnak szeretteik sírjához, s meggyújtják az emlékezés mécseseit. Szent Odilo cluny, Benedek rendi apát 998-ban … OLVASS TOVÁBB!
Kedves Lili! Meghallgattam azt a felolvasását, amely igen nagy vihart kavart, de nem a tartalma, hanem a kifejezésmódja miatt. Az ember alapvető joga, hogy a véleményét elmondja, akár kisebb társaságban, … OLVASS TOVÁBB!
A baloldali és liberális tüntetéseken megszokottá vált a szeretetlenség, a trágárság, a gyűlölködés. Megszokottá vált, hiszen nem új keletű. Már 1917-ben a szovjethatalom megszületésekor láthatjuk, hogy az Isten nélküliség hasonló … OLVASS TOVÁBB!
Nem megyek ma „ünnepelni”, nem hallgatok meg mai megemlékező beszédeket, nagy szavakat, mellébeszéléseket… mindenki ’56-jának emléknapján. Mert ma nem lehet 1956-ot visszaidézni. Nem lehet azt a hangulatot, elszántságot, hősiességet említeni … OLVASS TOVÁBB!
A kegyelem nem kikövetelhető tüntetéssel. Az legutóbb Táncsics Mihály esetében történt meg 1848-ban. Ma nincs forradalom, tehát ez így nem megy.