Karácsony bejelentette: forgalomcsillapított Lánchídról döntött a „budapesti lakógyűlésen” szavazók többsége
Forgalomcsillapított Lánchídról döntött az „első budapesti lakógyűlésen” szavazók túlnyomó többsége: ennek értelmében fenntartják a jelenlegi forgalmi rendet, így a felújítás befejeztével sem tervezik visszaállítani az egyéni gépjárműforgalmat a hídon – közölte a főpolgármester kedden az online szavazás eredményeit ismertető sajtótájékoztatóján.
Karácsony Gergely elmondta, a válaszadók csaknem 80 százaléka egyetért azzal, hogy a Lánchíd maradjon forgalomcsillapított híd, amit a közösségi közlekedés, a taxik, a kerékpárosok és a motorosok használhatnak.
Kérdésre válaszolva hozzátette, egyeztetést kezdeményeznek szakmai szervezetekkel a közlekedésről, de „a budapestiek döntése világos, a városvezetés szándékával megegyező”. „Nem kívánjuk az egyéni gépjárműforgalmat visszaállítani a Lánchídon” – mondta.
Karácsony Gergely hétfőn jelentette be, hogy „a főváros történetének legnagyobb részvételi szavazásán” 136 ezer budapesti adta le szavazatát online, a jogosultak több mint 9 százaléka.
Legfrissebb anyagaink:
Levédia krónikása: ORBÁN VIKTOR VESZÉLYBEN VAN!
A gdański törésvonal: miért kérdőjelezi meg a Varsóval való konfliktus és a magyar vétó Ukrajna európai integrációját
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?























Hamarosan elrepülsz a francba , aztán minden másképp lesz , te szerencsétlen KamuG
Nem a lakok döntöttek te majom !! Az a 9% aki szavazott a szart sem ér !!