KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Hurrikánként söpört végig a világsajtón, ahogy Putyin bocsánatot kért Magyarországtól

Mint amiről számos sajtóorgánum és a NIF is beszámolt, Vlagyimir Putyin azt mondta Vlagyivosztokban, a Keleti Gazdasági Fórum plenáris ülésén, hogy hiba volt 1956-ban Magyarországra és 1968-ban Csehszlovákiába tankokat küldeni. Most a világ számos médiuma foglalkozik az orosz elnök kijelentésével.

Az olasz Corriere della Sera egyenesen Putyin mea culpájának nevezi a Magyarországgal kapcsolatban elhangzottakat. Hozzáteszik, hogy a megjegyzés, miszerint helytelen más népek érdekeivel ütköző ellenséges cselekményeket végrehajtani, nem hangzott el Ukrajnával kapcsolatban – emeli ki a Mandiner.

A portál felhívja a figyelmet a BBC és a lengyel Do Rzeczy című lap írásaira is.

A BBC arról ír, hogy Putyin szerint tévedés volt Magyarország és Csehszlovákia szovjet megszállása. A lap kiemelte, hogy Putyin bírálta a nyugati országokat, elsősorban az Egyesült Államokat is, amiért nyomást gyakorolnak szövetségeseikre, és inkább érdekeik vannak, mint barátaik, párhuzamot vonva a szovjet magatartással.

A BBC emlékeztet: a Putyin egyik tanácsadója által írt történelemkönyv korábban az 1956-os magyar forradalmat a Nyugat által szervezett fasiszta felkelésként ábrázolta,

megkérdőjelezte a szovjet csapatok 1990-es kivonását Magyarországról. Magyar politikusok és történészek bírálták ezt az álláspontot, írják, hangsúlyozva az 1956-os forradalom jelentőségét a magyar történelemben.

A Do Rzeczy lengyel lap pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy Vlagyimir Putyin Oroszország történelmi hibáira mutatott rá.

NIF

Kiemelt képen: Vlagyimir Putyin orosz elnök / © Gavriil GRIGOROV / SPUTNIK / AFP Source: Sputnik

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 
Ez is érdekelheti:  A brit politikatudósnak tetszik a migránsok Brüsszelbe buszoztatása Magyarország határairól

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük