KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Háromnapos gyászt rendeltek el Kárpátalján

A kárpátaljai 128-as dandár jelentős veszteségeket szenvedett el november 3-án Zaporizzsja megyében

A kárpátaljai 128-as különálló hegyi rohamdandár elesett katonáinak emlékére háromnapos gyászt hirdetnek megyénkben. Ezt Viktor Mikita, a Kárpátaljai Katonai Adminisztráció (OVA) vezetője jelentette be a Telegramon – írja a karpatalja.ma.

A november 6-tól kezdődő gyásznapokon a megye valamennyi intézményében félárbócra eresztik az állami lobogókat, a különböző felekezetű templomokban pedig istentiszteleteket tartanak.

Minden reggel 9 órakor (k. i. sz.) egy percnyi néma csenddel tisztelgünk a katonák emléke előtt. Hőseink addig élnek, amíg emlékük és hőstetteik élnek. Örök emlék az elesett hősöknek – írta Mikita.

A kárpátaljai 128-as dandár jelentős veszteségeket szenvedett el november 3-án Zaporizzsja megyében. A katonák állomáshelyére orosz rakéta csapódott be, amelynek következtében legalább 60 katona megsebesült, többen meghaltak.

A katonák azért gyűltek össze, hogy a tüzérség napja alkalmából kitüntetéseket vegyenek át.

MH

Ez is érdekelheti:  A lyukas zoknis a Pride betiltása ellen tüntetne, de a rendőrség nem engedi

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!