Felszólították Zelenszkijt, vonja ki csapatait Zaporozsjéból
Vlagyimir Rogov, a zaporozsjei régió közigazgatásának főtanácsának tagja felszólította a kijevi hatóságokat, hogy szüntessék meg a regionális központ megszállását és vonják ki onnan csapataikat.
Jelenleg a régió területének mintegy 70 százaléka a szövetséges erők ellenőrzése alatt áll. Ugyanakkor az ukrán hadsereg a regionális központban Zaporozsje városában állomásozik.
„Zaporozsje fel lesz szabadítva.(…) Jelenleg már kidolgozás alatt áll egy terv arra vonatkozóan, hogy a város infrastruktúrájának legkisebb károsodásával foglalják el az orosz és a helyi erők a várost. Közben Zelenszkij fegyveresei hidakat és egyéb létesítményeket aknáztak alá. Éppen ezért arra kérjük Zelenszkijt, hogy rendelje el csapatainak kivonását a városból – mondta Rogov a RIA Novosztyinak.
Rogov azt állította, hogy miközben a lakosság már a felszabadulást várja és azt, hogy megszabaduljanak végre az ukrán nacionalisták megszállásától, ukrán fegyveresek, rendőrök és az SBU tömeges razziát hajt végre a városban.
A különleges hadművelet során az orosz katonaság elfoglalta a Herszon régiót és a Zaporozsje régió Azovi részét. Ezt követően a régiókban oroszbarát katonai-polgári közigazgatás alakult.
Kiemelt kép: © AP Photo / Evgeniy Maloletka
Legfrissebb anyagaink:
Levédia krónikása: ORBÁN VIKTOR VESZÉLYBEN VAN!
A gdański törésvonal: miért kérdőjelezi meg a Varsóval való konfliktus és a magyar vétó Ukrajna európai integrációját
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?






















