Bloomberg: Nem működnek az orosz olajjal szembeni nyugati szankciók
Figyelmen kívül hagyják a G7-ek és az EU által az orosz tengeri olajeladásokra előírt árkorlátozást – jelentette pénteken a Bloomberg a moszkvai költségvetési adatokon alapuló számításokra hivatkozva.
Az orosz pénzügyminisztérium szerint az olajpénzek három fő adóforrásából származó bruttó bevételei április és október között csaknem megduplázódtak, és a múlt hónapban több mint 13 milliárd dollárt értek el. Ez az összeg túlszárnyalta a 2021-es év bármelyik hónapjának bevételét.
Az EU és a G7-országok tavaly decemberben 60 dolláros hordónkénti árplafont szabtak meg az orosz tengeri kőolajra vonatkozóan. Ez megtiltja a nyugati cégeknek, hogy biztosítást és egyéb szolgáltatásokat nyújtsanak orosz nyersolajszállítmányokhoz, hacsak a rakományt nem a meghatározott áron vagy az alatt vásárolják meg. Februárban hasonló korlátozásokat vezettek be az orosz kőolajtermékek exportjára. Az intézkedések céljaként állítólag jelentősen csökkentenék Oroszország energiabevételeit.
A Bloomberg a KSE Intézet kereskedelmi és szállítási adatait tanulmányozva a hét elején arról számolt be, hogy az októberben eladott orosz tengeri kőolaj több mint 99%-a hordónként 79,40 dollárért kelt el, ami jóval a Nyugat által meghatározott küszöbérték felett van.
Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.
Kiemelt kép: orosz olajszállító tanker (illusztráció)