KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Bloomberg: Bármerre is tekint, Putyin minden energiapiacon nyer

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Az orosz olajkitermelési mennyisége nő, az árak stabilak, az OPEC-országok támogatják Oroszországot. Általánosságban elmondható, hogy bárhová nézünk, mindenhol Oroszország és annak elnöke győz. De az európaiak októbertől megérzik az új áramárakat.

 

Bármelyik mutatót is nézzük, Vlagyimir Putyin elnök nyeri meg az energiapiacokat (Bloomberg ). Oroszország több száz millió dollárt keres naponta – ez a tény régóta foglalkoztatja az amerikai és az európai sajtót.

Novemberben viszont új szankciók lépnek életbe az orosz olajjal szemben. Az európai kormányok pedig nehéz választás elé néznek – emeli ki a portál.

Ez kizárólag az EU döntése, mivel az EU-országok embargót vezettek be az oroszországi olajimportra, ezért tudniuk kell, mit csinálnak.

A Bloomberg szerzőit azonban nem annyira érdekli, hogy az európai országok hány polgárának kell majd fizetnie sokkal többet az áramért. Inkább érdekli őket az a kérdés, hogy Oroszország mennyit keres az energiaellátáson.

Külön meg kell jegyezni, hogy júliusban az orosz vállalatok olajtermelésének volumene elérte a napi 10,8 millió hordót . Ez pedig elmarad a januári 11 millió hordótól.

Oroszország új vevőket talált olajára. A legtöbb mennyiséget, amelyet Európa bojkottál, mára már

  • Indiába,
  • Törökországba
  • és számos más közel-keleti államba szállítják.

Ugyanakkor nem minden európai ország tagadja meg az orosz olaj importját. Néhányan pedig, például Olaszország, még fel is pörgetik a mennyiséget, és igyekeznek készleteket felhalmozni az embargó életbe lépése előtt.

Oroszországnak egészen a közelmúltig kedvezményesen kellett eladnia az olajat, hogy új vevőket vonzzon. Azonban az árak kiegyenlítődtek, új vásárlókra bukkantak, akik hajlandóak orosz olajat venni.

Politikai okok is meghúzódnak a háttérben. A nyugati országok ugyanis arra számítottak, hogy az OPEC megszakítja majd a kapcsolatokat Oroszországgal, és majd ennek megfelelően növelni fogja az olajkitermelés mértékét, ahogy azt az Európai Unió és az Egyesült Államok is szeretné.

Joe Biden aztán ellátogatott Szaúd-Arábiába, nem sokkal azután, hogy ugyanott járt az orosz miniszterelnök-helyettes Alexander Novak is. Azt akarta elérni, hogy a szaúdiak növeljék az olajkitermelést, azonban ez nem igazán járt eredménnyel, bár néhány nappal Biden látogatása után az OPEC+-tagok bejelentették az olajtermelés “apró” (amint azt a Bloomberg megjegyezte) növelését .

Az európai politikusok nyilvánosan továbbra is „kitartásra és egységre” szólítanak fel. Jóllehet tisztában vannak azzal, hogy az EU országai milyen problémákkal szembesülnek, ha megtagadják az oroszországi energiaforrások befogadását.

Megjegyzendő, hogy egyelőre csak a magyar kormány nem próbál úgy tenni , mintha az ország meglenne az oroszországi szállítások nélkül . Orbán Viktor magyar miniszterelnököt például több európai médiatermék is “Putyin trójai falovának” nevezte amiért nem hajlandó lemondani az orosz olajról és gázról.

Ez is érdekelheti:  Tucker Carlson: Gyermekpornográfiával zsarolnak amerikai képviselőket a titkosszolgálatok

 

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük