A románok meg akarják fúrni a székely kezdeményezést
VESZÉLYBEN A SZÉKELY KEZDEMÉNYEZÉS – ROMÁNIA PEREL AZ ALÁÍRÁSGYŰJTÉS ELLEN!
Európa őshonos nemzeti kisebbségeinek megmaradásáért indult útjára a kezdeményezés, melynek előzménye egy évekig tartó pereskedés volt. Az aláírásgyűjtés kezdeményezésének kerékkötői akkor is a románok voltak, akik most is igyekeznek mindent megtenni azért, hogy a székelyek nemzeti önrendelkezésének jogait bármi áron is, de megakadályozzák.
Az Írdalá.hu erről tájékoztatott legfrissebb közösségi bejegyzésében:
Mi sem jelzi jobban a kisebbségek hányattatott sorsát, mint az, hogy aláírásgyűjtésünk csak egy évekig tartó pereskedés után indulhatott el. A kohéziós alapokért indított aláírásgyűjtés esetében (és egyébként a Minority Safepack-nél is) az Európai Bizottság és a kezdeményezők közötti per tett pontot az ügy végére.
Románia az EB oldalán avatkozott be a perbe, míg Magyarország a kezdeményezők oldalán, végül az Európai Bíróság döntése értelmében zöld utat kapott a kezdeményezés.
Románia azonban nem nyugodott bele a döntésbe és fellebbezett annak érdekében, hogy az Európai Bíróság semmisítse meg a székely kezdeményezést. Ezt a keresetet tárgyalja csütörtökön, azaz április 29-én az Európai Bíróság.
Legfrissebb anyagaink:
Irán lezárja a Hormuzi-szorost, Magyar Péterék eltörlik a védett árakat: Brutális benzinár-robbanás fenyegeti a magyarokat
Árad az LMBTQ a Duna fölött – szivárványos zászlók borítják az Erzsébet hidat
Sorsdöntő parlamenti választásra készül Oroszország: az elkövetkező öt év a tét
Szilágyi Ákos: Tovább, Nélküled
A kisebbségi jogok ára: Magyarország eltörölte Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását
Moszkva brutális figyelmeztetése a NATO-nak: Pusztító válasz vár az agresszorokra
Világbotrány a Tisza Párt körül: Pócs János újabb feljelentést tesz a Kontroll nevű hazugsággyár ellen





















