KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A New York Times nem érti, hogy a rakétákból állítólag kifogyott oroszok, hogy tudták végrehajtani az eddigi legnagyobb légitámadást

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

A The New York Times pénteken négy lehetséges magyarázatot keresett arra, hogyan volt képes Oroszország a héten ismét hatalmas rakétatámadást indítani Ukrajna ellen, miután a kijevi kormány, a Pentagon és a brit hírszerzés hónapok óta azt bizonygatta, hogy Moszkva készletei fogytán vannak.

Ukrajna a múlt hónapban azt állította, hogy Oroszország a háború előtti rakétakészleteinek 70 százalékát már felhasználta – jegyezte meg a Times -, míg a brit védelmi minisztérium szerint az ukrán infrastruktúra elleni október 10-i csapás “valószínűleg korlátozza a képességüket, hogy a jövőben olyan mennyiségű célpontot találjanak el, amekkorát csak szeretnének”.

A keddi csapás, amelyet az amerikai lap a konfliktus eddigi “legnagyobb légitámadásaként” jellemzett, 96 rakétával, “kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy mennyire merülhetett ki Oroszország arzenálja, és hogy Moszkva kitart-e azáltal, hogy alternatív fegyverforrásokat talál”.

Az egyik magyarázat a Pentagontól származik, amely azt állította, hogy Oroszországnak már májusban kifogytak a rakétái. Lloyd Austin védelmi miniszter szerdán azt mondta, hogy Oroszország Iránhoz és Észak-Koreához fordult, hogy feltöltse lőszerkészleteit, bár maga a Pentagon nyilvánosan mást állított. Moszkva, Teherán és Phenjan azonban mindezt tagadta. Eközben az Egyesült Államok állítólag Dél-Koreától próbált tüzérségi lőszert vásárolni Kijev számára – írja a lap.

A New York Times másik lehetősége az ukránok csütörtöki állításaira támaszkodik, miszerint Oroszország Sz-300-as légvédelmi rakétákat vetett be földi célpontok elleni támadásra. A meg nem erősített állítások Kijev azon próbálkozásait követik, hogy Moszkvát hibáztassa a kedden a lengyelországi Przewodow falura csapást mért és két civilt megölt Sz-300-as ukrán rakéták miatt.

A legvalószínűbb verziót a végére tartogatta a lap. Ugyanis a Janes brit hírszerző cég szerint Oroszország valójában több rakétát épít, valószínűleg az USA és szövetségesei által évek óta embargó alá vont, felhalmozott mikrochipek és más technológiák felhasználásával.

Ez is érdekelheti:  Kuleba őrjöngve adott interjút a Politicónak: Adjátok ide nekünk a rohadt Patriotokat!

Oroszország “valószínűleg már február előtt elkezdte nagy számban gyártani az Iszkandereket, Kalibreket és más cirkálórakétákat”, és ezeket “valószínűleg most is gyártják”, miközben az orosz védelmi ipar éjjel-nappal dolgozik a cég szerint.

Mark Cancian, a washingtoni Center for Strategic and International Studies agytröszt munkatársa megjegyezte, hogy Nyugaton kevesen tudják, hány rakétát tart Oroszország a készletében, és hogy Moszkva talán visszatart néhány fegyvert arra az esetre, ha nyílt háborúba keveredne a NATO-val.

Orosz Hírek

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük