Schiffer András: Magyarország szétzilálásának a programja zajlik, ez a Rákosi-éra nyelve
A Hetek készített átfogó interjút Schiffer András ügyvéddel, korábbi parlamenti képviselővel a kormányzat által társadalmi vitára bocsátott, „Tisztítótűz” elnevezésű alaptörvény-módosítási tervezetről.
A jogász végzettségű szakember nem rejtette véka alá a véleményét: a parlamentben zajló eseményeket és a felvázolt új koncepciót látva kijelentette, hogy ami most történik, az valójában Magyarország szétzilálásának a programja, amely stílusában és módszereiben a Rákosi-éra legsötétebb időszakát idézi.
Rákosiék nyelve tért vissza a parlamentbe
Schiffer András az interjú elején élesen bírálta azt a politikai keretezést és stílust, amelyet az ország vezető figurái az Országgyűlésben bemutattak. Különösen aggasztónak nevezi, hogy a politikai ellenfeleket az olasz maffiával és gyilkosságokat végrehajtó bűnözőkkel állítják párhuzamba.
„Erre nagyjából 70–80 éve nem volt példa Magyarországon. Ez Rákosiék nyelve.”
A jogász szerint az ellenzék teljes kriminalizálása és a politikai térből való erkölcsi-jogi kizárása azt jelenti, hogy Magyarország visszazuhan az 1945 és 1949 közötti diktatórikus időszak szintjére. A jelenlegi hatalmi dinamikában az ellenzék egyik részét bűnszervezetként, a másikat náciként bélyegzik meg, amivel a parlamentarizmust teljesen kiüresítik és eljelentéktelenítik.
A globális mélyállam és az atlantista lobbi áll a háttérben
Schiffer arra figyelmeztet, hogy óriási tévedés ezt a folyamatot pusztán belpolitikai csatározásként vagy egyes szereplők elmeállapotával magyarázni. A háttérben sokkal súlyosabb, nemzetközi diagnózis húzódik meg: a Tisza-projekt és Magyar Péter felemelkedése mögött komoly nyugat-európai beavatkozás és biztatás áll.
A szakértő rámutatott, hogy önmagában Magyarország területe vagy gazdasági súlya nem lenne kiemelten fontos a globális nagytőke és a mélyállam számára. A valódi ok a 2022 februárja óta tartó európai hidegháborús helyzet, amelyben a patrióta, szuverenista magyar kormányzat rendszeresen fékezte vagy akadályozta a Brüsszelből diktált háborús és Ukrajna-párti döntéseket.
Az atlantista, globális tőkecsoportok számára az újrafegyverkezés, az ukrán agrobiznisz európai piacra engedése és a háborús részvények értékének növelése a legfontosabb napirend. Aki ezzel szembemegy, az az alapvető profitérdekeiket sérti.
„Példát akarnak statuálni Magyarországon (…), hogy még egyszer egy teremországban, Kelet-Európában meg ne történjen az a baleset, hogy egy szuverenista párt, szuverenista miniszterelnök alakít kormányt. Magyarul az irmagját is el kell törölni minden olyan kísérletnek, ami azzal fenyegeti az atlantista globális mélyállami tömböt, hogy az Európai Unió területén működhet egy patrióta kormányzás. Erre megy ki a játék.”
A V4 szétverése és a német hegemónia kiszolgálása
A Gödöllőn zajló V4-es csúcstalálkozó kapcsán Schiffer rávágta a kemény igazságot: a visegrádi együttműködést éppen azok a politikai erők aknázták alá az elmúlt hetekben, amelyek a németeket és a skandinávokat is meg akarták hívni a szövetségbe.
A V4-nek történelmileg pont az lett volna az értelme, hogy a német–francia hegemóniával szemben egy alternatív, kelet-közép-európai hatalmi és gazdasági súlypontot képezzen a félperiféria érdekében. Amint a németeket leültetik ehhez az asztalhoz, a V4 mint önálló érdekérvényesítő csoport megszűnik létezni, és betagozódik a brüsszeli fősodorba.
Az alkotmányosság lezüllesztése és a kötelező rotáció abszurditása
A tervezett alaptörvény-módosítás – például a miniszterelnöki és parlamenti képviselői ciklusok korlátozása – Schiffer szerint tiszta populizmus és demagógia, amely a pillanatnyi hatalmi érdekeknek rendeli alá a jogrendszert. A 12 éves visszamenőleges hatályú korlátozás nemcsak alkotmányellenes, de hosszú távon katasztrofális következményekkel jár a magyar állam működésére nézve.
Ha ezt a logikát kiterjesztik a helyi önkormányzatokra és polgármesterekre, az a kis településeken felér egy posztmodern falurombolással. Egy olyan társadalomban, ahol a történelmi tehertételek miatt az emberek többsége egyébként is az egyéni túlélésre játszik és kerüli a kollektív felelősségvállalást, a politikai elit kötelező, mesterséges rotációja a teljes destabilizációhoz vezet. Épeszű, tisztességes ember nem fog szerepet vállalni a közösségért, így a politika végleg a kalandorok és az alkalmatlanok terepévé válik – ami pontosan megfelel a külföldi beavatkozók érdekeinek, akik egy gyenge, Romániához hasonlóan ingatag, könnyen irányítható bábállamot akarnak látni.
Háromfejű szörny a bíróságokon, inkvizíciós hivatal az ügyészség mellett
Schiffer András technikai-jogi oldalról is darabokra szedte a javaslatcsomagot. Az igazságszolgáltatás terén a tervezet fenntartja és súlyosbítja a „háromfejű” rendszert (Kúria, OBH, OBT), ami szociálpszichológiailag garantálja a folyamatos belső háborúkat és teljesen átpolitizálja a bíróságokat. Ahelyett, hogy depolitizálnák a bírói kart, a Tisza-féle koncepció nyílt politikai küzdelemre hergeli a bírákat a jelenlegi vezetőkkel szemben.
Ugyanez a helyzet a tervezett Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatallal is, amelyet Schiffer nyers őszinteséggel csak „inkvizíciós hivatalnak” nevezett. Kijelentette, hogy a korrupcióellenes harc megkettőzése nettó demagógia: ha a meglévő ügyészi szervezet nem működik jól, akkor annak az alkotmányos helyzetét kell rendezni. Egy új, párhuzamos szerv létrehozása nem a tisztulást, hanem a folyamatos kompetenciaharcot és a politikai látványpékséget (elvezetések, látványos letartóztatások) szolgálja, miközben szétveri a jogbiztonságot.
A konklúzió: a jogállam teljes felszámolása zajlik
A beszélgetés végén a jogász egyértelmű és vészjósló történelmi párhuzamot vont. Amikor a szerkesztő arról kérdezte, van-e még esély a folyamat leállítására a zajló „társadalmi vita” keretében, Schiffer keserűen emlékeztetett:
„Zajlott a társadalmi vita 1949 augusztusában is, és láttuk a végeredményt: nagyon hamar beteljesedett a Második Magyar Köztársaság sorsa.”
Schiffer András szerint a mostani javaslatcsomag összességében nem a jogállam helyreállításának a programja, hanem annak a teljes és végleges felszámolása, amely Magyarország abszolút destabilizációja felé mutat.
A teljes interjú és a beszélgetés részletei az alábbi videóban tekinthetők meg:
Szerző: Vassy László
Kiemelt képen: Schiffer András / Fotó: Földházi Árpád/Mandiner
#SchifferAndras #Hetek #alaptorveny #jogallam #MagyarPeter #globalizmus #politika #NIF






















