Németország, Merkel és Merz

A brüsszeli és berlini mélyállam háttéralkui: elhallgattatás és politikai inkvizíció zajlik Németországban

A nyugati fősodratú média évtizedeken át mintademokráciaként és a „kompromisszumok hazájaként” ünnepelte Németországot. Sabine Beppler-Spahl Berlinben élő újságíró, a Freiblickinstitut vezetője a The European Conservative hasábjain megjelent zseniális kórképében rántja le a leplet a nagy német politikai csalásról.

A szerző rámutat: amit az elitszövetség „kompromisszumnak” nevez, az valójában a kritikus viták elfojtása, a választók semmibe vétele és a hatalom mindenáron való megtartása – ha kell, adminisztratív erőszakkal is.

A kompromisszum álcája: elitek paktuma a nép ellen

A német fősodratú politikusok és a velük együttműködő értelmiségiek előszeretettel siratják a „politikai kultúra és a kompromisszumkészség” hanyatlását, miután a jobboldali-populista AfD támogatottsága kilőtt, és megelőzte a kormányzó kereszténydemokratákat (CDU). Volker Bouffier korábbi CDU-s miniszterelnök például nyíltan a „polarizációt” okolja a pártja történelmi mélypontjáért.

A valóságban azonban ezek a sirámok végtelenül képmutatóak.

Az elitek nem a demokráciát féltik, hanem azt az érát siratják, amelyben a politikai nézeteltéréseket a zárt ajtók mögött, a brüsszeli és berlini folyosókon, bennfentes bizottságokban megkötött elit-konszenzussal még csírájában el lehetett fojtani, a valódi ellenzéket pedig sikeresen ki lehetett szorítani a perifériára.

A kompromisszum jelszava mára egy egyirányú utcává vált: kizárólag a globalista fősodron belüli mutyit jelenti, míg a rendszerkritikus ellenzék köré emelt politikai „tűzfal” áttörhetetlen. Friedrich Merz kancellár is büszkén hangoztatja, hogy „mi tudjuk, hogyan kell kompromisszumot kötni”, amikor a szociáldemokratákkal (SPD) való népellenes nagykoalíciót védi. A „kompromisszum” tehát nem a társadalmi béke eszköze, hanem a hatalmon lévő elitek kartellje és szolidaritása a saját túlélésük érdekében.

Aszimmetrikus demobilizáció: a nemzet elaltatása

Christoph Schwennicke, a Cicero főszerkesztője már évekkel ezelőtt egy lomha, végletekig kimerült korszakról írt, míg Gabor Steingart publicista találóan úgy fogalmazott:

„Penészréteg telepedett az országra.”

A Merkel-korszak és utódai nevével fémjelzett technokrata kormányzási stílus lényege nem a megegyezés, hanem a valódi, húsbavágó demokratikus viták elkerülése és elnyomása volt. A döntéseket kiszervezték szakértői bizottságoknak és tanácsadó testületeknek, amelyek zárt ajtók mögött hozták meg a határozatokat. Ennek csúcsfegyvere az úgynevezett „aszimmetrikus demobilizáció”.

Ennek a cinikus stratégiának az volt a célja, hogy a politikai törésvonalak mesterséges elmosásával, a dögunalom és a fásultság fenntartásával elérjék: a választók elhiggyék, hogy „nincs más alternatíva”, és el se menjenek szavazni. Az elnyújtott Merkel-érában a hatalom megtartása és a túlélés volt az egyetlen szempont, a döntések választói fogadtatása egyáltalán nem számított.

Súlyos állami kudarcok és a penészréteg következményei

Ez az elnyomó, konszenzusosnak hazudott politika olyan történelmi bűnöket szabadított Németországra és Európára, amelyeket generációkon át fognak nyögni a nemzetek. Jasper von Altenbockum a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) hasábjain vette számba a Merkel-korszak katasztrofális mérlegét:

  • Migrációs katasztrófa: Olyan elhibázott migrációs döntések, amelyek generációkra meghatározzák és megnyomorítják Németország és Európa jövőjét.

  • Energetikai öngyilkosság: Az atomerőművek ideológiai alapú, elhamarkodott leállítása, ami tartós árnyékot vet az energiabiztonságra.

  • A hadsereg lezüllesztése: A Bundeswehr teljes működésképtelensége, a minimális válságkezelési képesség hiánya, ami nettó állami kudarc.

  • Szociális lufi: Az elmúlt húsz évben teljesen elszabadult, kontrollálatlan szociálpolitika, amely mára szinte minden más szakpolitikai területet megbénít és csőd szélére sodor.

Mindezt tetézte
a Covid-lezárások alatti jogkorlátozás, a brüsszeli bürokraták diktátumai ellen fellázadó gazdák semmibe vétele, valamint a horrorisztikus energiaárak miatt elvándorló ipar. Az elit arrogánsan azt jósolta, hogy az elégedetleneket tömörítő AfD sikere csak átmeneti lesz – mára a valóság rácáfolt a jóslataikra.

 

Erőszak és csalás: James Burnham igazsága

Az amerikai filozófus és szociológus, James Burnham már 1943-as, The Machiavellians című könyvében lefektette az elituralom vastörvényét:

„Az elit uralma erőszakon és csaláson alapul. Az erőszak az idő nagy részében rejtve maradhat, vagy csak fenyegetésként jelentkezhet; a csalás pedig nem feltétlenül jelent tudatos megtévesztést.”

A német elit kompromisszum-dumája pontosan ezt a csalást testesíti meg. Ám ahogy nő a népnyomás és fogy az elit meggyőzési képessége, a csalás álarca lehull, és előkerül a leplezetlen erőszak és a politikai inkvizíció.

A Friedrich Merz vezette új kormány pontosan ugyanazt a „konzultáció-mániát” és aszimmetrikus demobilizációt folytatja, mint elődje, teljesen kiszervezve a döntéseket a háttérbizottságoknak. De az erőszak eszközét is egyre nyíltabban alkalmazzák.

Politikai tisztogatás és a véleménynyilvánítás kriminalizálása

Kezdetben csak a párton belüli belső ellenzéket és a fősodortól eltérő hangokat semmisítették meg és szorították ki a politikai életből: Wolfgang Clementet az atomenergia védelméért, Thilo Sarrazint a migráció bírálatáért, Wolfgang Bosbachot a nyitott határok ellenzéséért, vagy éppen Hans-Georg Maaßent, az alkotmányvédelem korábbi vezetőjét, aki nem volt hajlandó asszisztálni a kormányzati narratívákhoz.

Mára azonban a rendszer szintet lépett, és a jogrendszert fegyverként használja a politikai ellenfelek likvidálására:

  • A szólásszabadság korlátozása: A büntetőtörvénykönyv hírhedt 188-as paragrafusának kiterjesztésével az elmúlt három évben feljelentések ezreit indították olyan állampolgárok ellen, akik „megsértették” a politikusokat.

  • Adminisztratív kizárás: Az AfD tagjait egyszerűen eltiltják az indulástól, ahogyan az a ludwigshafeni polgármester-választáson is történt.

  • Pártbetiltási kísérletek: Miután a belügyminisztérium alá tartozó Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal „jobboldali radikálisnak” minősítette a legerősebb ellenzéki pártot, most nyíltan a teljes betiltását követelik.

Németországban a „kompromisszum” hirdetésével párhuzamosan a kritika iránti intolerancia a tetőfokára hágott. Ebben a paradox, diktatórikus helyzetben a hazug elit-konszenzus és a „kompromisszum kultúrájának” nyílt megtörése és megtámadása nem a demokrácia rombolása, hanem az egyetlen módja a valódi demokráciáért való küzdelemnek.

Az eredeti cikk:The European Conservative – The Fraud of Compromise oldalán olvasható

Szerző: Kónya Cecília

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Kiemelt képen: Angela Merkel (CDU) korábbi német kancellár és Friedrich Merz, amikor Merkel pénzügyminisztere volt, ma ő a kancellár / Fotó: AXEL SCHMIDT / AFP

#Nemetorszag #AngelaMerkel #FriedrichMerz #AfD #CDU #melyallam #globalizmus #politika #cenzura #szolasszabadsag #NIF

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük