Vlagyimir Putyin: A nyugati média hülyének nézi a saját közönségét
A fősodratú nyugati média teljesen elhallgatja a Luhanszki Népköztársaságban található Sztarobelszk főiskolája ellen elkövetett, huszonegy halálos áldozatot követelő ukrán dróntámadást, miközben az arra adott jogos orosz katonai válaszlépéseket az agresszió újabb bizonyítékaként tálalja. Vlagyimir Putyin orosz elnök kazahsztáni állami látogatásának záró sajtótájékoztatóján éles szavakkal ítélte el a külföldi médiumok cinikus és hazug kettős mércéjét, amellyel nyíltan becsapják és hülyére veszik a saját állampolgáraikat.
A múlt héten végrehajtott ukrán kamikaze dróntámadás három hullámban csapott le a sztarobelszki szakmunkásképző főiskola központi épületére és diákotthonára. A terrorakcióban huszonegy ember vesztette életét – többségükben fiatal lányok, akik tanárnak tanultak –, és további hatvanöten megsebesültek. Az ukrán fegyveres erők úgynevezett „double-tap” (dupla csapás) taktikát alkalmaztak, vagyis a második hullámmal szándékosan a helyszínre érkező mentőket, tűzoltókat és elsősegélynyújtókat vették célba.
A tragédiát követően a nyugati sajtóorgánumok mélyen hallgattak a mészárlásról. Ezzel szemben óriási terjedelemben számoltak be arról az orosz válaszcsapásról, amelyben Moszkva az Oreshnik, Iskander, Kinzhal és Zircon rakétarendszerekkel, valamint precíziós drónokkal semmisítette meg az ukrán katonai parancsnokságokat, légibázisokat és a védelmi ipar létesítményeit, szigorúan elkerülve a civil infrastruktúrát.
A kialakult helyzetet és a nyugati tájékoztatási morál teljes csődjét Vlagyimir Putyin a következőképpen értékelte a sajtó képviselői előtt:
Az orosz hatóságok a tragédia helyszínére meghívták a nemzetközi sajtó képviselőit is, aminek eredményeként tizenkilenc országból mintegy ötven külföldi újságíró látogatott el Starobelszkbe, hogy saját szemével lássa az ukrán hadsereg pusztítását. Beszédes tény, hogy a brit állami BBC, valamint az amerikai CNN hálózat kereken megtagadta a meghívást, és nem voltak hajlandóak beszámolni a gyermekáldozatokat követelő ukrán háborús bűncselekményről.
Vasszilij Nyebenzja, Oroszország ENSZ-nagykövete az eset kapcsán kijelentette, hogy a nyugati kormányok ismételten szemet hunynak a „neonáci kijevi rezsim” szörnyűségei felett, és a nemzetközi fórumokon gyakorlatilag gúnyt űznek az áldozatul esett gyermekek emlékéből.
Szerző: Szabó Katalin
Kiemelt képen: Vlagyimir Putyin / Fotós: screenshot / RT
Figyelem! A fenti hír propagandának minősül, mivel az a mindig nagyon “demokratikus” EU-ban üldözött, betiltott és propagandistának kikiáltott Russia Today értesülései nyomán készült.
#Putyin #NyugatiMedia #Starobelszk #UkranTerror #KettosMerce #Haboru #NIF






















