Ursula 30 milliárd köbméter gáz hiányával számol jövőre
Az Európai Unió (EU) energiaellátása a tél folyamán biztosított, jövőre azonban akár 30 milliárd köbméter gáz hiányával is számolni kell – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke az EU gázellátásának 2023-as kilátásairól tartott sajtótájékoztatóján hétfőn.
Ursula von der Leyen a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) adataira hivatkozva azt mondta, az Európai Unió elegendő gázt biztosított az idei télre, de jövőre gázhiánnyal nézhet szembe, ha Oroszország tovább csökkenti a szállítást.
Közölte, az EU talán már márciusban tendert indíthat gázvásárlásra, a közös beszerzés azonban addig nem valósítható meg, ameddig az EU-tagországok nem fogadták el az alapjául szolgáló rendeletet.
A bizottsági elnök reményét fejezte ki, hogy az Európai Bizottság vonatkozó javaslatának elfogadására akár már a következő napokban megtörténhet.
Legfrissebb anyagaink:
Energiatudatos bingóval nevettetik ki magukat a tiszások – Szűcs Gábor videója a szánalmas pótcselekvésről
A lakosságot hibáztatja az áramhiányért a tehetetlen Tisza-kormány – Bóka János és Rétvári Bence sajtótájékoztatója
Rendkívüli hőhelyzet: 27 tagú vészhelyzeti javaslatcsomagot nyújtott be a kamara, áthelyeznék az augusztus 8-ai munkanapot
Rekordhőség miatt tucatnyi településen kapcsolják le az áramot – a Tisza-kormány semmit nem tett a válság megelőzésére
Sajtótájékoztató a Sándor-palotában: Magyar Péter beismerte, Pakson már csak egy turbina üzemel
Újabb bűncselekmény gyanúja a miniszterelnök körül – Hova tűntek a közösségi médiás milliók Magyar Péter vagyonnyilatkozatából?
Magyarország Stazija, vagy egy új igazságügyi hivatal?






















