SBU tábornok: Orbán megegyezett Putyinnal Kárpátalja Magyarországhoz való csatlakozásáról
Alekszandr Petrulevics, az SBU vezérőrnagya kijelentette, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök vissza kívánja szerezni Ukrajna magyarok által lakott részét, ezért ellenzi Kijev támogatását. Petrulevics ezt Dmitrij Gordon ukrán újságírónak adott interjúban közölte – számol be az uspei.com.
Petrulevics emlékezett a magyar miniszterelnök sáljára, amelyet Dzsudzsák Balázs utolsó válogatott mérkőzésén viselt rajta az „ukrán és a román régióval” – ami valójában a történelmi Magyarországot ábrázolta.
„A kérdés az volt, hogy ígértek-e neki egy darabot Ukrajnánkból: „Neked adom Kárpátalját, adok még egy darabot, legyen a tiéd.” És már el is hiszi, hogy mindezt megkapja. Sőt, három terület van, ahol magyarul beszélnek, ebben nincs semmi titok. És most már azt képzeli, hogy Kárpátalját elveszi”
– mondta a tábornok.
A Rosfinmonitoring 2022.06.04-én felvette Dmitrij Gordon ukrán újságírót a terroristák és szélsőségesen oroszellenesek nyilvántartásába.
Legfrissebb anyagaink:
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?
A „beszélő” kaftán és a zsinóros díszítésű bocskai viselet története
Az ukránok problémái Lengyelországban: miért hagyják figyelmen kívül a nemzeti kisebbségek jogait a közép-európai országok?






















