Kiemelt képen: Olaf Scholz és Elon Musk / Fotó: X

Musk szerint Scholz egy inkompetens bolond, akinek le kell mondania

Elon Musk amerikai vållalkozó a németorszågi Magdeburgban egy karåcsonyi våsåron történt pénteki halålos kimenetelƱ autós incidens kapcsån nyilatkozott.

„[Olaf] Scholz nĂ©met kancellĂĄrnak azonnal le kellene mondania. Inkompetens bolond”

– Ă­rta Musk az X-en egy felhasznĂĄlĂł bejegyzĂ©se alĂĄ, amely a nĂ©met kormĂĄnyfƑnek a terrortĂĄmadĂĄst követƑ kijelentĂ©seit taglalta.

Scholz eközben szombaton kĂ©sƑbb Magdeburgba lĂĄtogatott, hogy felmĂ©rje a helyzetet – közölte ĂșjsĂĄgĂ­rĂłkkal Reiner Haseloff, SzĂĄsz-Anhalt tartomĂĄny miniszterelnöke.

December 20-ĂĄn este egy sötĂ©t BMW hajtott a karĂĄcsonyi vĂĄsĂĄron a tömegbe. LegalĂĄbb 11 ember meghalt, Ă©s nagyjĂĄbĂłl 80-an megsĂ©rĂŒltek – jelentette a Bild.

A kelet-nĂ©metorszĂĄgi SzĂĄsz-Anhalt tartomĂĄny hatĂłsĂĄgai szerint a tĂĄmadĂĄs terrorcselekmĂ©ny volt. A gyanĂșsĂ­tottat, egy 1974-es szĂŒletĂ©sƱ szaĂșdi ĂĄllampolgĂĄrt Ƒrizetbe vettĂ©k. Az ĂĄltala vezetett autĂł bĂ©relt volt.

Orosz HĂ­rek

 

Kiemelt képen: Olaf Scholz és Elon Musk / Fotó: X

Tisztelt OlvasĂłk! A portĂĄl mƱködtetĂ©sĂ©hez nagyon nagy szĂŒksĂ©gĂŒnk van az Önök tĂĄmogatĂĄsĂĄra.

KĂ©rjĂŒk Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segĂ­tsĂ©k anyagi hozzĂĄjĂĄrulĂĄsukkal mƱködĂ©sĂŒnket!

A portĂĄl valĂłban fĂŒggetlen, anyagi tĂĄmogatĂĄst semmilyen szervezettƑl, vagy politikai erƑtƑl nem kapunk, ezĂ©rt a legkisebb tĂĄmogatĂĄsnak is örĂŒlĂŒnk.

Nagyon köszönjĂŒk!

 

Vélemény, hozzåszólås?

Az e-mail cĂ­met nem tesszĂŒk közzĂ©. A kötelezƑ mezƑket * karakterrel jelöltĂŒk