Magyarország vétózott Brüsszelben
Brüsszelben ismét Magyarország mondott nemet egy olyan uniós javaslatra, amely teljes egészében szembemenne a magyar emberek érdekeivel. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az ukrán energiainfrastruktúra támogatásáról szóló uniós tervet vétózta meg, amely – a kormány szerint – a magyar családok rezsiköltségeinek drasztikus emelkedéséhez vezetett volna – írja az Origo.
A vétóról Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója is beszámolt hivatalos Facebook-oldalán.
[irp posts=”143954″ ]
Szijjártó Péter korábban többször hangsúlyozta: Magyarország nem hajlandó támogatni olyan brüsszeli terveket, amelyek a háború elhúzódását vagy a magyar gazdaság gyengítését segítenék elő. A külügyminiszter ezúttal is világossá tette, hogy az energiaárak megfizethetősége nem lehet politikai alku tárgya.
Origo, Demokrata
Kiemelt képen: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (Forrás: X/Szijjártó Péter)
Legfrissebb anyagaink:
Mém-elnök és lebontott szuverenitás: Hova tart Magyarország?
Amikor pofán vág a valóság: erőszakos utcai mozgósítás Kijevben
Ukrajnánál korruptabb országot a Vén Európa még nem hordott a hátán: most egy 1200 milliárd forintos pénzmosásnál borul a bili
Az ünnepi tűzijáték után kapja a nyakába az ország a megszorításokat
A Tisza-kormány első 100 napjának 20 legelgondolkodtatóbb intézkedése, ami a zsebünket is érinti
Stoffán György: Az én Szent István napom
Az utolsó pillanatban visszaléptek az amerikaiak a 4iG-től





















