Két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapnak napenergia-tárolásra a magyar családok
Az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkárának tájékoztatása szerint két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapnak napenergia-tárolásra a magyar családok. Czepek Gábor szerint a napelem-forradalmat a tárolói forradalom követi.
Napelem-forradalom után tárolói forradalom jön – jelentette be az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
Czepek Gábor bejegyzésében emlékeztetett: 2010-ben még alig 300 naperőmű működött Magyarországon, míg ma már 320 ezer felett jár ez az adat, és most hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is.
A kormány döntését ismertetve az államtitkár azt írta:
két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást adnak a napelemmel rendelkező vagy azt telepíteni tervező családoknak akkumulátor és szükség esetén inverter beszerzésére, felszerelésére.
A pályázat kiírása január 15-én válik megismerhetővé, pályázni pedig február elejétől lehet – közölte Czepek Gábor, hozzáfűzve, hogy folyamatosan jelentkezik majd a további részletekkel.
Legfrissebb anyagaink:
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?
A „beszélő” kaftán és a zsinóros díszítésű bocskai viselet története
Az ukránok problémái Lengyelországban: miért hagyják figyelmen kívül a nemzeti kisebbségek jogait a közép-európai országok?






















