Nyolc évvel az első, 1st Inauguration, Beiktatási Party után,

2025. Január 20., Budapest, Szabadság tér

Trump beiktatási party

Részletek: 

https://ottleszek.magyartrikolor.hu

     

KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

2024. december 3-án, kedden az emberek megpróbálnak bejutni, a dél-koreai Szöulban, a nemzetgyűlés épületébe, ahol rendőrök őrködnek / Fotó: © AP Photo/Lee Jin-man

Hadiállapot Dél-Koreában: A dél-koreai törvényhozók szembefordultak az elnökkel

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a dél-koreai elnök hadiállapotot hirdetett országában. Yoon Suk Yeol azzal vádolja az ellenzéket, hogy „államellenes tevékenységet” folytat és „lázadást tervez”. A Yonhap hírügynökség szerint a védelmi minisztérium teljes készültségbe helyezte a hadsereget.

A Demokrata Párt vezetője, Lee Jae-myung „alkotmányellenesnek” minősítette a lépést. Pártja a múlt héten elutasította Yoon 2025-ös költségvetési törvényjavaslatát, és több, az elnök feleségét és magas rangú tisztviselőket érintő botrány kivizsgálását követeli.

A dél-koreai hadsereg közölte, hogy a hadiállapot addig marad érvényben, „amíg az elnök másként nem dönt”, vagy hivatalosan fel nem oldja a rendeletet – írta a Washington Post tokiói/szöuli irodavezetője az X-en az YTN hírcsatornára hivatkozva.

A dél-koreai nemzetgyűlés előtt összegyűlt tüntetők Yoon Suk Yeol elnök letartóztatását és bebörtönzését követelik, azt követően, hogy kedd este hadiállapotot rendelt el.

Egy magas rangú amerikai külpolitikai tisztviselő a CNN-nek azt nyilatkozta, hogy Joe Biden elnök némasága a történtekkel kapcsolatban meglehetősen érdekes, különösen a két ország közötti szoros kapcsolatokat figyelembe véve.

A tisztviselő azonban hozzátette, hogy a késedelmes válasz valószínűleg azért van, mert a kormányzatot minden bizonnyal váratlanul érte a helyzet.

A Guardian szerint Joe Biden amerikai elnök nemrég újságíróknak azt mondta, hogy még nem ismer minden részletet a Szöulban kialakult helyzettel kapcsolatban. Az angolai Luandában tartott beszéde után a fejleményekről kérdezve Biden azt mondta, hogy „még csak most kap tájékoztatást a fejleményekről”.

Eközben Philip Goldberg, az Egyesült Államok dél-koreai nagykövete azt mondta, hogy az amerikai nagykövetség és a külügyminisztérium még „szorosan nyomon követi” az eseményeket, és „a helyzet képlékeny”.

Közben a Reuters és a CNN a Fehér Ház szóvivőjére hivatkozva azt közölte, hogy Washington nem kapott előzetes értesítést arról, hogy a dél-koreai elnök, Jú Szuk Jól döntött a hadiállapot bevezetéséről. A tisztviselő azt is elmondta, hogy a kormányzat „komolyan aggódik” a fejlemények miatt, és kapcsolatban áll a dél-koreai kormánnyal.

Ez is érdekelheti:  Hazafiatlanítás és tisztogatás a Magyarságkutató Intézetben

Oroszország is figyelemmel kíséri a dél-koreai hadiállapot bevezetését követő eseményeket.

Az Interfax hírügynökség jelentése szerint, Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak úgy nyilatkozott:

„A helyzet riasztó. Szorosan figyelemmel kísérjük”

Lee Jae-myung dél-koreai ellenzéki vezető „alkotmányellenesnek, érvénytelennek és törvénytelennek” nyilvánította a Yoon elnök által kihirdetett hadiállapotra vonatkozó összes parancsot és felszólította a fegyveres erők és a rendőrség azon tagjait, akik ezt a parancsot teljesítik, hogy

„gyorsan térjenek vissza állományi helyükre és a korábbiaknak megfelelően végezzék eredeti feladataikat”.

A dél-koreai katonák elhagyják a szöuli nemzetgyűlést. A katonaság azonban azt mondta, hogy a hadiállapot mindaddig érvényben marad, amíg az elnök fel nem oldja © Kim Ju-sung / Yonhap az AP-n keresztül

Az értesülések szerint, közben a 300 tagú nemzetgyűlés épületében 190 ott tartózkodó képviselő hajnali 1 órakor megszavazta a rendkívüli állapotról szóló rendelkezés hatályon kívül helyezését.

CNN-nek nyilatkozott Kyung-wha Kang volt dél-koreai külügyminiszter, aki szerint a hadiállapot keddi kihirdetése teljesen indokolatlan és „megdöbbentő” volt.

Kang szerint nincsenek olyan körülmények az országban, amelyek ezt a lépést indokolttá tették volna. Kang úgy véli, ez a lépés csak aláássa Yoon elnök tekintélyét. Azt mondta, hogy a rendeletet „a semmiből” alkotta meg, és kijátszotta a kabinet tagjaival való kötelező konzultáció kötelezettségét.

„Nem úgy tűnik, hogy a miniszterek közül bárki is tudott volna arról, hogy ez fog történni, leszámítva nyilvánvalóan a védelmi minisztert”

– mondta.

„Nagyon stabilizálónak” nevezte a kormánypárt és az ellenzéki pártok nyilatkozatait, amelyek együttesen bírálták Yoon-t a döntése miatt.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: 2024. december 3-án, kedden az emberek megpróbálnak bejutni, a dél-koreai Szöulban, a nemzetgyűlés épületébe, ahol rendőrök őrködnek / Fotó: © AP Photo/Lee Jin-man

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!