KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Financial Times: Zelenszkij megzsarolta a NATO-t

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kihagyja a NATO júliusi litvániai ülését, ha a szövetség nem nyújtja Kijevnek a kívánt biztonsági garanciákat – jelentette szerdán a Financial Times az ügyet ismerő személyekre hivatkozva.

Zelenszkij “világossá tette a NATO vezetőinek, hogy nem vesz részt a vilniusi csúcstalálkozón konkrét biztonsági garanciák és a csatlakozásra vonatkozó ütemterv nélkül”

– írta a lap.

Ukrajna hivatalosan 2022 szeptemberében kérte felvételét az Egyesült Államok vezette blokkba, arra hivatkozva, hogy az általa a tagoknak nyújtott kollektív védelem szükséges Kijev biztonsága érdekében Oroszországgal szemben. Az észak-atlanti szerződés 5. cikke kimondja, hogy az egyik NATO-tag ellen intézett fegyveres támadás “az összes NATO-tag ellen intézett támadásnak minősül”.

Miközben Ukrajna pályázatát az északi és a balti államok, valamint Lengyelország határozottan támogatta, Emmanuel Macron francia elnök szerdán azt javasolta, hogy Kijevnek “valamit az Izraelnek nyújtott biztonság és a teljes jogú tagság között” lehetne felajánlani.

A Financial Times áprilisban négy meg nem nevezett tisztségviselőt idézett, akik szerint az Egyesült Államok és Németország ellenzi, hogy Kijevnek “mélyebb kapcsolatokat” ajánljanak fel a szövetséghez, beleértve egy esetleges útitervet is.

“Meg fogjuk keresni a módját annak, hogy támogassuk Ukrajna euroatlanti törekvéseit, de jelenleg Ukrajnában a közvetlen szükségletek gyakorlatiasak, ezért Ukrajna védelmi és elrettentő képességeinek kiépítésére kell összpontosítanunk”

– mondta Dereck Hogan, a külügyminisztérium európai ügyekért felelős vezető tisztviselője a múlt hónapban.

Ingrida Simonyte litván miniszterelnököt, aki a július 11-12-i NATO-rendezvény házigazdája lesz, a Reuters pénteken úgy idézte, hogy “nagyon szomorú” lenne, ha bárki “Oroszország győzelmeként” értelmezné a vilniusi csúcstalálkozó eredményét.

Moszkva a NATO keleti terjeszkedését nemzetbiztonsági fenyegetésnek tekinti, és a blokk nyitott ajtók politikáját nevezte meg az Ukrajnával kialakult katonai konfliktus egyik okaként. Mihail Galuzin orosz külügyminiszter-helyettes nemrég azt mondta, hogy Ukrajna semlegessége az Ukrajna és Oroszország közötti tartós béke egyik feltétele.

Ez is érdekelheti:  Két robbanás történt Koppenhágában az izraeli nagykövetség közelében

Orosz Hírek

Kiemelt képen: Stoltenberg és Zelenszkij / Kiemelt kép: EPA-Elta

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük