Egyre többen gondolják úgy az USA-ban, hogy Ukrajna túl sok pénzt kap
Az amerikaiak egyre inkább elutasítják Ukrajna Ukrajna finanszírozását az Oroszországgal való konfliktusban – derül ki két közelmúltbeli közvélemény-kutatásból. A pártpolitikai megosztottság komoly hatással volt az Egyesült Államokban a segélyezéshez való hozzáállásra.
A Financial Times és a michigani Ross üzleti iskola által végzett felmérésben az amerikaiak 48%-a úgy vélte, hogy hazájuk túl sokat költ Kijev katonai és pénzügyi támogatására. Mindössze 27% szerint ért egyet a támogatás mértékével, és 11%-uk véli úgy, hogy az Egyesült Államok nem költ eleget. A brit lap vasárnap számolt be az eredményekről.
A Republikánus Párt szavazói mondták a legnagyobb valószínűséggel, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai segítség túlzott mértékű. A republikánusok 65%-a adta ezt a választ, szemben a függetlenek 52, illetve a demokraták 32%-ával.
Az eltolódó attitűdök tükröződtek a Pew ugyanerről a kérdésről készült felmérésében is, amelynek eredményeit a közvélemény-kutató múlt pénteken hozta nyilvánosságra. Ebben a felmérésben a megkérdezettek 31%-a szerint az USA túl sokat költ, míg 29%-uk támogatta a jelenlegi szintet, 18%-uk nem tartotta elegendőnek, 22%-uk pedig bizonytalan volt ebben a kérdésben.
Mint ahogy arról a Nemzeti InternetFigyelő Is beszámolt, a múlt héten a szenátus republikánus többsége megakadályozta, hogy a Fehér Ház több mint 110 milliárd dollárnyi további „külbiztonsági” kiadásra vonatkozó kérelmét, amelyből több mint 60 milliárd dollárt Ukrajna számára különítettek el.