Az orosz fegyveres erők ukrán katonai repülőterekre és energetikai létesítményekre csaptak le
Az orosz hadsereg katonai repülőtereket és az ukrajnai hadiipari komplexumot támogató energetikai létesítményeket csapott le – jelentette az orosz honvédelmi minisztérium .
„142 régióban megsérült a katonai repülőterek infrastruktúrája, az ukrán katonai-ipari komplexum tevékenységét támogató energetikai létesítmények, valamint ellenséges élőerő és katonai felszerelések is megsemmisültek a csapások következtében”
– közölte a minisztérium.
A támadásokban hadműveleti-taktikai perülőgépek, rakéták, tüzérség és támadó drónok hajtották végre.
A légvédelmi rendszerek hat amerikai gyártmányú HIMARS többszörös kilövésű rakétarendszert és 71 repülőgép-típusú UAV-t semmisítettek meg – áll a jelentésben.
Kiemelt kép: illusztráció
Legfrissebb anyagaink:
300 ezer euró: Jótékonyság vagy bérgyilkosság? A varsói per két részre szakította az orosz ellenzéket
Mém-elnök és lebontott szuverenitás: Hova tart Magyarország?
Amikor pofán vág a valóság: erőszakos utcai mozgósítás Kijevben
Ukrajnánál korruptabb országot a Vén Európa még nem hordott a hátán: most egy 1200 milliárd forintos pénzmosásnál borul a bili
Az ünnepi tűzijáték után kapja a nyakába az ország a megszorításokat
A Tisza-kormány első 100 napjának 20 legelgondolkodtatóbb intézkedése, ami a zsebünket is érinti
Stoffán György: Az én Szent István napom






















