KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Amerikai lap: Izrael a „Közel-Kelet Magyarországa”, amely egyre nehezebben kezelhető a nyugat számára

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

The Washington Post szerint „az izraeli értelmiség vezető rétege” apartheid rendszer kiépítésével vádolja Benjámin Netanjahu kormányát.

The Washington Post cikke szerint az izraeli értelmiség vezető rétege egyre súlyosabbnak látja az országban kialakult helyzetet, és apartheid rendszer kiépítésével vádolja Benjámin Netanjáhú kormányát. Max Boot, a lap szerzője, aki Izrael-pártiságáról is ismert, nemrég azt nyilatkozta, hogy

a zsidó állam manapság egyre illiberálisabb és nehezebben kezelhető szövetséges a nyugat számára, „a Közel-Kelet Magyarországa”. 

A cikk szerzője hozzátette: a Magyarország-metaforának is megvannak a határai, hiszen míg Izrael bizonyos értelmezésekben egy megszálló hatalom, ahol a lakosság mintegy felének nincsenek valódi jogai, Magyarországon ez nem így van.”

Mandiner

Kiemelt képen: Orbán Viktor fogadja Benjámin Netanjahut  MTI / Mohai Balázs

Várjuk hozzászólását!

%d bloggers like this: