Bolgár elnök: a fegyverszállítás azt jelenti, hogy benzinnel oltjuk a tüzet
Rumen Radev bolgár elnök kijelentette, hogy az Ukrajnának nyújtott folyamatos katonai segítség globális konfliktushoz vezethet, és szerinte nem kéne fegyvert szállítani Kijevnek – írja a TASZSZ orosz hírügynökség nyomán az Index.
A legfontosabb érték a béke és az emberi élet. A fegyverszállítás (Kijevnek) azt jelenti, hogy benzinnel oltjuk a tüzet, és elismerjük, hogy sokkal több áldozat lesz – mondta Radev a Darik bolgár rádiónak adott szombati interjúban.
A bolgár elnök megjegyezte, hogy a Kijevnek nyújtott katonai segítség „egyetértést jelent azzal az állásponttal, hogy a háborút az egyik fél teljes vereségéig kell vívni”. Radev azt is hangsúlyozta, hogy országának „nem szabad fegyvereket küldenie ennek a konfliktusnak a támogatására”.
Legfrissebb anyagaink:
Ne azt nézd, mit írt alá Sulyok, azt nézd, London mit akar! – Abból baj lesz
Arcpirító kudarc: Polgár Judit visszautasította Magyar Pétert és a tiszás bábszerepet
Miért ágál Magyar Péter a BYD kínai autógyár ellen?
Toroczkai: a titkosszolgálatok élére a Tisza kampányfőnöke került, senki sem adja át a telefonját
Kiszivárgott dokumentumok: egy brüsszeli tisztviselő évek óta dolgozott Orbán Viktor megbuktatásán – most a Tisza Párt teljesíti be a tervet
Újra meghátrálhat a diktátor? – egyre nagyobb a nyomás a Tisza-párt elnökjelöltje miatt
Havasi Bertalan szerint csak porhintés és bábozás Polgár Judit köztársasági elnökjelöltetése






















