Zelenszkij: az orosz csapatok „megpróbálják elfoglalni” a csernobili atomerőművet
Az ukrán elnök szerint harcok dúlnak Csernobil közelében, az 1986-os atomkatasztrófa helyszínén.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök este Twitter-üzenetében közölte, hogy orosz csapatok megpróbálják elfoglalni a kijevi régió északi részén található csernobili atomerőművet.
„Védőink életüket adják, hogy ne ismétlődhessen meg az 1986-os tragédia”
– írta Zelenszkij a Twitteren.
Russian occupation forces are trying to seize the #Chornobyl_NPP. Our defenders are giving their lives so that the tragedy of 1986 will not be repeated. Reported this to @SwedishPM. This is a declaration of war against the whole of Europe.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 24, 2022
Anton Gerascsenko az ukrán belügyminiszter tanácsadója, volt parlamenti képviselő a közösségi médiában azt írta, hogy az orosz erők Fehéroroszországból léptek át Ukrajnába, és behatoltak az üzem körül kialakított tilalmi zónába.
„Keményen harcolnak a nemzetőrök, akiknek a veszélyes nukleáris hulladék tárolása a feladatuk”
– szögezte le.
Moszkva egyelőre nem erősítette meg, de nem is cáfolta a helyzetet.
Kiemelt kép: A csernobili atomerőmű Ukrajna Kijev régiójában, 2020. © Genya Savilov/AFP
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű








![Kiemelt kép: Izrael a háború kezdete óta több gázai templomot is célba vett, köztük a görög ortodox Szent Porphyrius templomot, amely a világ harmadik legrégebbi temploma. [Getty]](https://internetfigyelo.com/wp-content/uploads/2025/11/kereszteny-templom-Gazaban.jpg)



