Szorul a hurok: 600ezer euróval vette meg Medgyessyt az Alstom
NIF: Az alábbi 2 cikk is azt bizonyítja, hogy kormányoktól függetlenül miként is képzeli el a PT Magyarország folytonos kirablását. Fényt vet arra is, hogy milyen erkölcsi szinten vannak a “magyar” kormányfők. Magyarországot az ellenállás hiánya miatt a zsidók Kánaánjának tekintik. A megtévesztett társadalom most éppen abba az irányba halad, hogy a zsidó feleséggel bíró Vona-zazriveczre adja nagyobb számban a szavazatát. Így bármelyik párt is jut hatalomra Magyarország továbbra is zsidó iga alatt fog nyögni!
Két részletben összesen több mint 597 ezer euró – jelenlegi árfolyamon mintegy 180 millió forint – áramlott a korrupciós botrányba keveredett Alstom francia járműgyártótól Medgyessy Péter egykori miniszterelnök családi cégéhez – tudta meg a Magyar Idők.

A napilap keddi számában megjelent írás szerint Medgyessy Péter miniszterelnöksége kezdetén eladta Medgyessy Tanácsadó Kft.-t a társaság ügyvezetőjének, Toll Károlynak, 2004 novemberében azonban – már mint utazó nagykövet – feleségével új vállalkozást alapított M. P. Európa Tanácsadó Kft. néven. Medgyessy Péter 2006 augusztusában ezt a társaságot felhasználva vásárolta magát vissza a Medgyessy Tanácsadó Kft.-be, amely akkor AssistConsult néven futott.
A Magyar Idők úgy tudja, Magyarországon az Alstom az AssistConsult Kft.-vel és a 2006 nyaráig offshore-résztulajdonban lévő Honfran Kft.-vel kötött tanácsadási, illetve képviseleti szerződést. Az AssistConsult Kft.-vel létrejött megállapodás alapján az Alstom 2007 március 30-án 259 ezer, 2008 január 22-én 338 ezer eurót utalt át. Néhány napon belül szinte a teljes összeg Medgyessy családi cégénél, az M. P. Európa Tanácsadó Kft. számláján kötött ki.
A lap emlékeztet arra, hogy az Alstom “kétes ügyeivel összefüggésben” az Egyesült Királyságban és Magyarországon is büntetőeljárás folyik.
Forrásaik arról számoltak be, hogy az Egyesült Királyság Jelentős Csalások Elleni Hivatala (SFO – Serious Fraud Office) szerint az Alstom brit leányvállalata nagy összegű, munkavégzéssel nem ellentételezett tanácsadói szerződéseket kötött üzletszerzési célországaiban. A hivatal szerint a szóban forgó megállapodásokkal korrupciót lepleztek – írták.
BY VILÁGFIGYELŐ · 2016-04-26
Szorul a hurok Medgyessy nyaka körül – Vesztegetés gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség az Alstom-ügyben
Az ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen, de további információt a nyomozás érdekeire tekintettel nem adnak.
A Magyar Idők április 26-án írt arról, hogy két részletben összesen több mint 597 ezer euró – körülbelül 180 millió forint – áramlott a korrupciós botrányba keveredett Alstom francia járműgyártótól Medgyessy Péter családi cégéhez 2007-ben és 2008-ban.
Medgyessy Péter még aznap az Indexnek elismerte kapcsolatát az Alstommal, szerinte
a díj a cég árbevétele volt, ami után adózott, és kilenc ember többéves munkájának az ellenértéke.
Másnap a Magyar Idők azt írta, Medgyessyné Csaplár Katalin magánbankszámláján kötött ki az 597 ezer euró nagy része. A lap szerint az Alstom ellen Nagy-Britanniában és Magyarországon is nyomozás folyik korrupció gyanúja miatt.
(mti)
Bővebben: magyaridok.hu
Medgyessy millióira kíváncsi a hatóság
Bizonyítottság esetén az üzletszerűen elkövetett vesztegetés lehetőségét is vizsgálhatják. Az ügyben Magyarországon a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomoz hivatali vesztegetés gyanúja miatt. Mint megírtuk: azAlstom brit leányvállalata nagy összegű, munkavégzéssel nem ellentételezett tanácsadói szerződéseket kötött üzletszerzési célországaiban.
Magyarországon az Alstom a Medgyessy-érdekeltségű AssistConsult Kft.-vel és a 2006 nyaráig offshore-résztulajdonban lévő Honfran Kft.-vel kötött tanácsadási, illetve képviseleti szerződést. Az AssistConsult Kft.-vel létrejött megállapodás alapján az Alstom 2007. március 30-án 259 ezer, 2008. január 22-én 338 ezer eurót, összesen mintegy 180 millió forintot utalt át.
Néhány napon belül szinte a teljes összeg Medgyessy családi cégénél, az M. P. Európa Tanácsadó Kft. számláján kötött ki. Végül több mint 100 millió Medgyessy feleségének a számláján landolt, ebből 60 millió születésnapi ajándék jogcímen.
Az Egyesült Királyság Súlyos Csalások Elleni Hivatala (SFO – Serious Fraud Office) eddig négyAlstom-vezetőt vádolt meg azzal, hogy 2006 januárja és 2007 októbere között bűnszervezet tagjaként összesen 2,3 millió eurónyi összeget adtak, vagy beleegyeztek, hogy adnak a BKV tisztviselőinek, ügynökeinek, hogy befolyásolják a céget az Alstom szerelvényeinek megvásárlása érdekében.
A metrókocsik beszerzésével összefüggésben a magyar hatóságok is vizsgálódnak. A rendőrség 2011 januárjában indított büntetőeljárást, miután a Fidesz 2010-es választási győzelmét követően az Állami Számvevőszék (ÁSZ) megvizsgálta a 4-es metró beruházását és a járműbeszerzéseket.
Az ÁSZ jelentése szerint a magyar államot és a fővárosi önkormányzatot jelentős vagyoni hátrány érte. Az akkori, új városvezetés az elszámoltatási kormánybiztosnak is átadta a 65 milliárd forintos ügylet dokumentumait, és a metrókocsi-beszerzés ügyében Tarlós István főpolgármester Polt Péter legfőbb ügyészhez fordult. A nyomozás jelenleg is tart.
Júniustól dolgozik a fővárosi bizottság
Ellenzéki tagja is lesz annak a háromfős ideiglenes bizottságnak, amelyet a Fővárosi Közgyűlés hoz létre az Alstom-ügy kivizsgálására. A júniustól felálló testületnek több ezer oldal dokumentumot kell átvizsgálnia, fel kell tárnia a döntési mechanizmusokat, különösen a megszokott hivatali rendtől eltérőeket. Tarlós István főpolgármester a napokban elmondta: öt éve a Nemzeti Nyomozó Irodánál vannak a metrószerződések. Nem egy metrószerződés van, hanem tizenhat – hangsúlyozta. Úgy fogalmazott: Medgyessy Pétert sem kívánja védeni, de a brit hírek nem 600 ezer euró vesztegetési pénzről szólnak, hanem több mint 2 millióról, és tudomása szerint nem ő kötötte a metrókocsi-szerződést.
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)