Szaúd-Arábia kész humanitárius segítséget nyújtani a Donbassz lakóinak
Szaúd-Arábia kész humanitárius segélyt nyújtani a donbászi lakosoknak, ha erre hivatalos kérés érkezik – mondta a RIA Novosztyinak a harmadik rijádi nemzetközi humanitárius fórum alkalmával adott interjúban a szaúdi Abdullah Bin Abdulaziz Al-Rabeeah humanitárius segélyközpont vezetője..
„Segítünk az embereknek, bárhol is legyenek” – mondta.
Arra a kérdésre, hogy Rijád kész-e segíteni a donbászi embereknek, azt mondta, hogy
„eddig csak egy kérés érkezett <…> Ukrajnából, de a Donbászból még nem jött kérés”.
A kijevi kérésekről szólva elmondta, hogy azok takarókra, fűtőtestekre és víztisztító berendezésekre vonatkoznak. Szaúd-Arábia eddig még csak összegyűjtötte azt, amire szükség van, de eddig nem küldött humanitárius segélyt.
Az ENSZ a múlt héten 5,6 milliárd dolláros humanitárius segélyt kért, a pénz egy részét, mintegy 1,7 milliárdot az Ukrajnán kívüli menekülteknek küldenék.
Kiemelt kép: Rijád, Szaúd-Arábia / © AP Photo / Nariman El-Mofty / Archív fotó
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Mementó 2006 emlékmű












