KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Vlagyimir Putyin orosz elnök a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (CSTO) Kollektív Biztonsági Tanácsának szűk formátumú ülésén Asztanában. © Sputnik/Gavriil Grigorov

Putyin: Az Oresnyik rakétákkal akár Kijev is célpont lehet

Oroszország több fegyverrendszerrel is rendelkezik, és egyre többet épít belőlük – figyelmeztetett az orosz elnök

Az orosz hadsereg kiválasztja az ukrajnai célpontokat az ország új Oreshnik hiperszonikus ballisztikus rakétáival végrehajtandó további lehetséges csapásokhoz

– figyelmeztetett csütörtökön Vlagyimir Putyin elnök.

A célpontok „döntéshozó központok” lehetnek – mondta az orosz vezető Moszkva kulcsfontosságú regionális szövetségeseivel tartott találkozóján a kazahsztáni Asztanában.

Célpontok lehetnek katonai létesítmények, valamint védelmi és ipari vállalatok –

„különösen, mivel a kijevi rezsim többször is megpróbált csapást mérni Oroszország nemzeti jelentőségű létesítményeire”

– magyarázta Putyin.

Moszkva már több Oreshnik rakétával rendelkezik, és megkezdte a fejlett fegyverrendszer nagyüzemi gyártását

– tette hozzá.

A Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (CSTO) képviselői előtt Putyin megismételte, hogy a múlt heti első Oresnyik-rakétaindítás Moszkva válasza volt arra, hogy a nyugati országok engedélyt adtak Kijevnek arra, hogy nagy hatótávolságú fegyvereket lőjön ki mélyen Oroszország belsejébe. Ezzel a NATO-tagállamok közvetlenül is érintettekké váltak a konfliktusban – tette hozzá.

Az elmúlt éjszaka Oroszország mintegy 90 rakéta- és 100 dróntámadást indított ukrajnai katonai célpontok ellen – mondta Putyin. Ez válasz volt Kijev folyamatos támadásaira, amelyekben nyugati fegyvereket használtak, és további Oresnyik-csapások következhetnek – figyelmeztetett az orosz elnök.

„Az Oresnyiknek természetesen nincs alternatívája a világon, és szerintem nem is fog ehhez hasonló egyhamar megjelenni”

– mondta.

„[A rendszer] több tucat célkövető robbanófejjel rendelkezik, amelyek Mach-10-es sebességgel támadják célpontjaikat… Hőmérsékletük eléri a 4000 fokot” – tette hozzá az elnök. „Bármi, ami a csapásközpontban található, elemi részecskékké semmisül, porrá zúzódik”.

Az Oresnyik képes elpusztítani a mélyen a föld alá temetett, erősen megerősített célpontokat, mondta Putyin. Egy ilyen rakétákkal végrehajtott nagy erejű csapás erejét tekintve egy nukleáris csapáshoz hasonlítható lenne – tette hozzá.

Több egységünk is készen áll a használatra. Természetesen, amennyiben a nyugati nagy hatótávolságú fegyverekkel a területünkre mért csapások folytatódnak, válaszolni fogunk, többek között az Oreshnik rendszerek további harci tesztjeinek elindításával

– jelentette ki az orosz elnök.

Ez is érdekelheti:  Trump a BRICS ellen, a dollár védelmében

A CSTO ülésén Putyin a hasonló specifikációjú orosz rendszereket az amerikai ATACMS rakétákhoz és a francia/brit SCALP/Storm Shadow rakétákhoz hasonlította, amelyeket Kijev Oroszország ellen használt. Moszkva fegyverei bizonyos szempontból jobbak, és az ország lényegesen többet gyárt belőlük, mint amennyire az egész NATO-blokk képes – állította.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Vlagyimir Putyin orosz elnök a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (CSTO) Kollektív Biztonsági Tanácsának szűk formátumú ülésén Asztanában. © Sputnik/Gavriil Grigorov

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük