KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Orbán Viktor: Brüsszelbe menekülnek a globalista, liberális, Soros-NGO-k

Hatvanhárom NGO tett közzé nyílt levelet, amelyben azt írták, hogy a USAID-támogatások elzárása után a brüsszeli intézményeknek kell pótolniuk a kieső finanszírozást. Erre reagált közösségi oldalán közzétett posztjában Orbán Viktor magyar miniszterelnök.

Félelmeink beigazolódtak: a globalista-liberális-Soros civil szervezeti hálózat Brüsszelbe menekül, miután Trump elnök óriási csapást mért az USA-beli tevékenységükre. Most 63-an kérnek pénzt Brüsszeltől, különféle emberi jogi projektek leple alatt. Nem fog megtörténni! Nem hagyjuk, hogy biztonságos menedéket találjanak Európában! A USAID-akták leleplezték a globalista hálózat sötét gyakorlatait. Nem fogjuk újra a csalit!

– írta közösségi oldalán közzétett bejegyzésében Orbán Viktor.

 

Pánikolnak az NGO-k, Brüsszeltől várnak támogatást

A szervezetek, köztük a Magyar Helsinki Bizottság, valamint az LMBTQ személyek jogaiért küzdő NGO-kat tömörítő ILGA-Europe hálózat, az európai uniós tagállamok állam- és kormányfőinek, valamint az uniós intézmények vezetőinek címeztek levelet, amelyben a USAID megszüntetése miatt cselekvésre szólítják fel.  A levél írói szerint a USAID működésének felfüggesztésére azonnali uniós választ kell adni, mivel a felfüggesztés sérti egyes társadalmi csoportok és a civilek érdekeit. A nyílt levelet közzétevők szerint kizárólag az unió van abban a helyzetben, hogy a nemzetközi segélyezésben átvegye az Egyesült Államok eddigi helyét és finanszírozást biztosítson a Biden-adminisztráció alatt támogatást kapott szervezeteknek.

A nyílt levelet megfogalmazó szervezetek egyértelműen sürgetik az Európai Uniót, hogy fokozzák a finanszírozásukat, leginkább azokon a területeken, ahol a Trump-adminisztráció lépéseinek köszönhetően, jelentős csökkentés várható a támogatásokban.

 Ilyen területként említik az LMBTQ-jogokat, a reproduktív gondozást, a faji igazságosság, valamint a nemek közötti egyenlőség kérdését. Mindezek mellett egyes  brüsszeli NGO-k is aggodalmukat fejezték ki a USAID felszámolása miatt. A European Youth Forum nevű, az európai integráció elmélyítéséért küzdőszervezet például a USAID-en keresztüli támogatások elmaradásának nyugat-balkáni hatásait részletezte, ezzel próbálva nyomatékot adni támogatási követelésüknek. Szerintük a civil szervezetek nyugat-balkáni működését az Európai Bizottság programjain keresztül, főként a CERV, Erasmus+ és ESZA programok segítségével kell biztosítani.

Ez is érdekelheti:  Kérdések és tények az ukrán helyzet rendezése kapcsán a Putyin-Trump találkozó előtt

MN

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!