Málta és Lengyelország az EU-ban sem engedi az abortuszt
A hír nem éppen mai, de nálunk most nagyon is aktuális, hiszen a kormány nem akarja komolyan szigorítani az abortuszt. A FIDESZ vezetése attól fél, hogy ezzel újabb támadási felületet nyújt a balliberális erőknek és az EU-nak, s hazai szavazóbázisából is jelentősen veszíthet. A hír 2002.12.30-án az euro.hu –n jelent meg, de ma Hazánkban sokakat foglalkoztat a téma. Hazánk állítólag nemzeti kormánya gyáva ahhoz, hogy határozottan fellépjen az évente városnyi életet kiirtó magzatgyilkosság ellen. A kétharmados kormány fél az EU-tól, és a balliberálisoktól. A magát kereszténynek hazudó KDNP pedig talpnyaló, megalkuvó módon asszisztál a tömeggyilkossághoz. (NIF)
Az EU-csatlakozás után sem legalizálja az abortuszt Málta és Lengyelország.
Sőt: a lengyel katolikus egyház kéri, hogy – Máltához hasonlóan – a csatlakozási szerződéshez csatoljanak egy előírást, amely megerősíti a tiltás alkalmazását.
Málta Írországhoz példáját követte, amikor egy, a csatlakozási szerződéshez illesztendő protokollal biztosítja, hogy országában továbbra is tiltott maradjon a művi vetélés. Írország 1973 óta tagja az Európai Uniónak, s egy időben az erős vallási gyökerű katolikus ország volt az egyedüli Európában, ahol nem lehetett megszakítani a terhességet.
Az ugyancsak mélyen vallásos Lengyelországban – a máltai példát látva – az egyházi vezetők kérték a baloldali kormánykoalíciót, hogy hasonló kitétellel biztosítsák a tiltás fennmaradását. Kicsit későn jelentkeztek igényükkel, csak azután kaptak észbe, hogy egy lengyel politikus, Marek Dyduch azt nyilatkozta: a csatlakozás után a kormány előveszi az abortusztörvény liberalizálásának kérdését.
A kormány valószínűleg kénytelen lesz változtatni álláspontján, miután a katolikus egyházat a csatlakozási „igen“ kampányának támogatására szeretnék felkérni. (Egyébként a koppenhágai találkozó előtt a lengyel kormány nem mutatott semmilyen érdeklődést egy hasonló jellegű szabályozás beiktatásával kapcsolatban.)
Az Európai Unió legtöbb országában a művi vetélés nem tiltott. Egységes európai szabályozás ebben a kérdésben nincs és vélhetően nem is lesz, ám az írek, a lengyelek és a máltaiak „biztos, ami biztos“ alapon a csatlakozási megállapodásban szeretnék rögzíteni, hogy az európai térségben általános szabályozást nem fogják rájuk kényszeríteni.
Forrás: jogiforum.hu
Végül egy megrázó kép magyarázattal:
„Ez az egyik legfantasztikusabb fénykép, amit az ismert univerzumban valaha is készítettek. Egy amerikai fényképész készítette egy operáció alatt, amin egy súlyos gerinc-rendellenességet próbáltak helyrehozni egy magzaton az anyaméhen belül a terhesség 23. hetében. A fényképész akkor még nem gondolta, hogy élete egyik legfontosabb képe lesz ez, hiszen a cél csupán a méhen belüli gerincműtét fényképeken is történő dokumentálása volt.
Miközben Paul Harris fotós az Egyesült Államok-beli Tenesse állam Nashville városának Vanderbilt egyetemén a sebészeti klinika műtőjében fényképeket készített a műtét folyamatáról, megörökítette azt a pillanatot is, amikor a baba az anyai méhből kiemelte a kis kezét, és az őt operáló orvos ujját megfogta.
Ez a hihetetlen fénykép a világ rengeteg újságjában megjelent, s Írországban az egyik „legerősebb zászlója” lett az abortusz legalizációja ellen küzdőknek. Az ici-pici kéz, ami meghódította a világot, Samuel Alexanderé, aki tavaly december 28-án megszületett (amikor a fénykép készült, alig több, mint 5 hónapja volt a mama hasában). Ha komolyabban elgondolkodunk, megértjük, hogy az élet tényleg csak egy hajszálon múlik. Az orvosok biztosak voltak benne, hogy nem tudták volna életben tartani a kisfiút a méhen kívül, így a méhen belül műtéttel kellett megoldani azt a rendellenességet, amit nem tudott volna túlélni. A méhet bevarrták, hogy a baba normálisan fejlődhessen tovább.
Ezért is ezt a képet nyilvánítják napjaink egyik legfontosabb orvosi fényképének. Samuel a legfiatalabb paciens, aki ilyen operáción túlesett. Valószínű, hogy Samuel Alexander Armsnak megszoríthatja majd egyszer Dr. Brunner sebészprofesszor kezét – most már az anyai méhen kívül. Justine McCarthy tévé-bemondónő megjegyezte, hogy képtelenség nem elérzékenyülni a pici kéz hatalmas erejét látva, amint egy operáló sebész ujját szorítja, és lehetetlenség nem elgondolkodni azon, hogyan tud egy kéz életet menteni…”
2006. február USA
Nemzeti InternetFigyelő