Luganszk közelében az ukrán hadsereg, illetve a luganszki Népi Milícia állásai közötti távolság 370 méterre csökkent
Ellentmondásos előjelek után június 16-án találkozik egymással az orosz és az amerikai elnök. A megfigyelőben ez számos kétséget ébreszt. A pozitív előjelek mellett számos negatív is jelen van. Olyanok, amelyek megfordíthatják a most pozitívnak tűnő tendenciákat.
A Luganszk környékén lévő Katyerinovka településtől nem messze veszélyes mértékben lecsökkent a szembenálló felek állásai közötti távolság – adja hírül a „Donbassz Szegodnya” tudósítója, hivatkozva az EBESZ-re.
„Egy pilóta nélküli repülőgép egy 65 méter hosszan, T-alakban meghosszabbított lövészárkot fedezett föl mintegy 2 km-re, délnyugatra, az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt álló Katyerinovka településtől, ami 64 km-re nyugatra található Luganszktól. E cselekményt úgy értékeljük, hogy az ukrán hadsereg, Luganszk irányában előrenyomult. Aminek következtében az ukrán hadsereg, illetve a helyi fegyveres erők állásai közötti távolság hozzávetőlegesen 370 méterre csökkent. (1)
Korábban az EBESZ arról tájékoztatott, hogy Szlavjanszk vasútállomásán az ukrán hadsereg tüzérségi fegyvereit látták. Az EBESZ-nél arra is panaszkodtak, hogy meg akarják verni őket, amiért a Donbasszban a koronavírust terjesztik. (2) A szervezetnél azt is közölték, hogy egy donyecki lakos kiment, hogy megnézze az áramot, ám az ukránok ágyúzása következtében életét vesztette.
Az ukrán hadsereg harci technikát dob át a Krímmel közös határra
Mint a „Donbassz Szegodnya” tudósítója jelenti: ukrán lakosok ismét jelzik, hogy az ukrán hadsereg haditechnikájának intenzív szállítását figyelték meg a Krím irányában.
A világhálón közzétett videón az ukrán hadsereghez tartozó haditechnika szállítása látható Harkov, Herszon és Nyikolajev megye vasútvonalain. Hírek szerint a rakományok a Krím-félsziget irányában haladnak.
Emlékeztetőül: korábban közöltük, hogy Luganszk közelében az ukrán hadsereg és a luganszki Népi Milícia állásai közötti távolság 370 méterre csökkent. Egy ukrán tábornok pedig feltárta, hogy az ukrán tüzérség miért lőtt mindenre, egymás után, a két népköztársaság területén.
Megjegyzések:
(1) A 2015 februári minszki fegyverszüneti megállapodás értelmében a szembenálló feleknek a tűzszüneti elválasztó vonaltól 1,5 – 1,5 km-re vissza kellett (volna) vonulniuk. Az ukrán fél, mint ahogy semmit sem, úgy ezt az előírást sem tartja be. Gorlovka környékén előfordult, hogy a távolság 80 méterre csökkent. Mindez az ukrán hadsereg lopakodó előrenyomulása következtében.
(2) Az EBESZ elfogult, részrehajló magatartása következtében a lakosság egyébként is ellenséges velük szemben. A gyanakvást fokozza a mostani járvány. Ráadásul a Donbassz lakosai tisztában vannak azzal, hogy a járványügyi helyzet Ukrajnában, az ukránok által ellenőrzött területeken lényegesen rosszabb, mint a népköztársaságokban. A járvánnyal szembeni védekezésről a gazdasági összeomlás szélén álló országban alig-alig lehet
Cs. S.