KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kiemelt képen: Irakli Kobakhidze grúz miniszterelnök © Global Look Press / IMAGO / Fotostand / Reuhl

Grúziának elege lett, felfüggesztik az EU-hoz való csatlakozási folyamatot

Grúzia úgy döntött, hogy 2028-ig befagyasztja a csatlakozási tárgyalásokat az EU-val, amikorra várhatóan készen áll a további lépésekre – közölte Irakli Kobakhidze miniszterelnök csütörtökön egy sajtótájékoztatón.

Tbiliszi továbbra is teljesíteni fogja az EU-val fennálló társulási menetrend szerinti kötelezettségeit, de ezt saját hatáskörben fogja megtenni, mivel akarja, hogy a Brüsszellel való kapcsolatokban egyenrangú partnerként kezeljék – mondta.

A döntést az októberi választások után a parlamenti többségét megőrző Grúz Álom Párttal tartott kormányülést követően jelentették be.

„Önbecsülő nemzet vagyunk, komoly történelemmel… teljességgel elfogadhatatlan számunkra, hogy az Európai Unióba való integrációt olyan szívességnek tekintsük, amelyet az Európai Uniónak kellene nekünk nyújtania”

– mondta Kobakhidze.

Grúzia továbbra is arra fog törekedni, hogy 2030-ban csatlakozzon az EU-hoz – mondta a miniszterelnök. Tbiliszi arra számít, hogy 2028-ra „gazdaságilag felkészült” lesz arra, hogy megkezdje a tárgyalásokat Brüsszellel – magyarázta.

Tbiliszi továbbra is betartja az EU-val kötött szabadkereskedelmi megállapodást, és arra számít, hogy 2028-ra több mint 90 százalékban teljesíti a társulási menetrendben vállalt kötelezettségeit – tette hozzá Kobakhidze.

„Folytatni fogjuk az Európai Unió felé tartó menetelésünket, de nem engedjük meg senkinek, hogy az állandóan zsaroljanak és manipuláljanak bennünket, ami… sértő az országunkra és a társadalmunkra nézve”

– mondta.

A dél-kaukázusi ország évek óta az Európai Unióhoz való csatlakozásra törekszik. A Tbiliszi és Brüsszel közötti kapcsolatok mindazonáltal továbbra is feszültek több olyan törvény miatt, amelyet Grúzia a közelmúltban fogadott el. Ezek egyike a májusban elfogadott „külföldi ügynökökről” szóló törvény, amely előírja, hogy azoknak a szervezeteknek és magánszemélyeknek, amelyek finanszírozásuk több mint 20 százalékát külföldről kapják, regisztráltatniuk kell magukat, mint „egy külföldi hatalom érdekeinek előmozdítói”.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

 

Kiemelt képen: Irakli Kobakhidze grúz miniszterelnök © Global Look Press / IMAGO / Fotostand / Reuhl

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük