Draghi is megőrült, eltörölné a vétó rendszert külügyi kérdésekben, akárcsak Guy Verhofstadt
Varga Judit igazságügyi miniszter közösségi oldalán arról írt, hogy az Európai Parlamentben mondott beszédében az olasz kormányfő egy „pragmatikus föderáció” létrehozását szorgalmazta.
Varga Judit külön is megjegyezte, hogy Draghi is támogatta beszédében az EP-s ballibek vágyát, miszerint külügyi kérdésekben töröljék el a vétórendszert.
Varga Judit bejegyzése:
Az Európai Parlamentben mondott beszédet Mario Draghi olasz miniszterelnök, aki az integráció mélyítését, egy „pragmatikus föderáció” létrehozását szorgalmazta. Mindezt ráadásul úgy, hogy külügyi kérdésekben eltörölné a vétórendszert, amit a balliberális többségű EP is üdvözölt, hiszen korábban Guy Verhofstadt is hasonló gondolatokat fogalmazott meg…
A magyar álláspont világos: a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek. Eltörlésével a tagállami sajátosságok és nemzeti érdekek csorbulnának, a szuverén országok akaratát ellehetetlenítenék. Ezt nem engedhetjük!
Nemet mondunk az európai birodalomra!
Legfrissebb anyagaink:
A liberális világállam csapdája: a közösség helyett az egyén hamis szuverenitását erőltetik a tömegre
Tisztítótűz az egészségügyben: nagy erőkkel vonult ki a készenléti rendőrség a Semmelweis Egyetemhez
Pokol Béla üzent: ha a miniszterelnököt ki kell vezettetni a parlamentből, akkor valami alapvetően romlott el
Letartóztatták Bús Balázst – folytatódik a Tisza politikai tisztogatása
Kisebbségi jogok, történelmi sérelmek, nemzeti érdekek – mi húzódik a lengyel-ukrán feszültségek mögött?
A „beszélő” kaftán és a zsinóros díszítésű bocskai viselet története
Az ukránok problémái Lengyelországban: miért hagyják figyelmen kívül a nemzeti kisebbségek jogait a közép-európai országok?





















