KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Brit miniszterelnök-helyettes: London béketörekvéseit nem siklatják ki különböző bejelentések

Az ukrajnai béke megteremtésére irányuló brit erőfeszítéseket „nem siklatják ki különböző bejelentések hírei” – mondta Angela Rayner brit miniszterelnök-helyettes kedden.

Raynert a BBC közszolgálati rádió hírműsorában arról kérdezték, hogy mi a brit kormány álláspontja az Ukrajnának szánt amerikai fegyverszállítmányok felfüggesztéséről szóló, egyelőre meg nem erősített értesülésekkel kapcsolatban.

Az amerikai katonai segélyek szüneteltetéséről szóló hírt a CBS News amerikai hírcsatorna közölte név nélkül idézett fehér házi forrásra hivatkozva.

Angela Rayner a keddi BBC-interjúban kijelentette: Keir Starmer miniszterelnök „a lézersugár fókuszához hasonló élességgel összpontosít” az ukrajnai béke megteremtésére, és erőfeszítéseit „nem fogják kisiklatni különböző bejelentésekről szóló értesülések”.

A miniszterelnök-helyettes szerint az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai segélyeket érintő döntések „az Egyesült Államokra tartoznak„, de Nagy-Britannia Ukrajna további segélyezése mellett azon dolgozik, hogy tárgyalóasztalhoz ültesse az Egyesült Államokat, az európai partnerországokat és Ukrajnát.

Angela Rayner felidézte, hogy Nagy-Britannia évi 3 milliárd font (1450 milliárd forint) katonai segélyben részesíti Ukrajnát, és az ukrajnai rendezésről vasárnap Londonban tartott csúcstalálkozón ezen felül is jelentős brit fegyverszállításokról – mindenekelőtt ötezer légvédelmi rakéta átadásáról – született döntés.

Arra a többször elhangzott kérdésre, hogy mi London hivatalos véleménye az amerikai katonai segélyek felfüggesztéséről szóló értesülésekre, a munkáspárti brit kormány miniszterelnök-helyettese úgy fogalmazott, hogy Keir Starmer kormányfő nem kíván „nyilvános médiacsatornákon párbeszédet folytatni” erről.

Angela Rayner hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok is békét akar Ukrajnában, ugyanúgy, ahogy a brit kormány, de London álláspontja az, hogy a béke tartósságához biztonsági garanciák szükségesek.

Keir Starmer az elmúlt napokban több nyilatkozatában is kijelentette, hogy a tartós ukrajnai béke megteremtéséhez és garantálásához létfontosságú az amerikai támogatás.

A brit miniszterelnök a vasárnapi londoni Ukrajna-konferencia után ugyanakkor bejelentette azt is, hogy Nagy-Britannia és Franciaország Ukrajnával szoros együttműködésben megkezdi az ukrajnai harci cselekmények lezárását célzó csomagterv kidolgozását. Starmer nem említette, hogy ebbe a munkába bevonnák Washingtont, de hangsúlyozta, hogy az elkészült terveket közvetlenül megvitatják majd az amerikai kormánnyal is.

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!