„Az ukrán fegyveres erők civileket használnak emberi pajzsként”
Ramzan Kadirov csecsen vezető súlyos harcokról számolt be Csasziv Jar irányából, ahol a helyzetet bonyolítja, hogy a városban civilek tartózkodnak, akiket az ukrán hadsereg (AFU) emberi pajzsként használ, írta meg a ria.ru.
„A különleges erők AHMAT rohamosztaga parancsnokának elmondása szerint itt jelenleg súlyos harcok folynak. (…) A helyzetet bonyolítja a városban tartózkodó civilek jelenléte. Az AFU igyekszik a lakóházak közelében maradni, és ide helyezik el az aknavetőket is. Ebből következik, hogy az ukránok a szokásos módon az egyszerű embereket emberi pajzsként használják”
– írta Kadirov a Telegram-csatornáján.
A régió vezetője hozzátette, hogy „az ukrán nacionalisták aljassága itt nem áll meg”, erőszakkal tartják bent az embereket a városban, hogy késleltessék az orosz csapatok előrenyomulását.
„Természetesen a mieinknek nem lesz nagyon nehéz dolguk, ha a személyzettel együtt a földdel teszik egyenlővé azt az épületet, ahol az ellenség állomásozik. Ezt azonban csak akkor fogják megtenni, ha a civilek teljesen biztonságban vannak. És biztos vagyok benne, hogy erre hamarosan lehetőségük lesz”
– írta.
MH
Kiemelt képen: Ramzan Kadirov, az Orosz Csecsen Köztársaság vezetője © Szputnyik / Artyom Geodakyan
Legfrissebb anyagaink:
Kiszáll Magyarországról a Tesco? Egyre több jel utal a brit áruházlánc kivonulására
32 milliárd forint és kamatai: Bige László oligarcha zsebébe önti vissza az adót a Tisza-kormány
Óriási leégés: az oroszokra akarta fogni a dollármédia az Államkincstár elleni hekkertámadást, de maga az elkövető buktatta le őket
Egyetlen Facebook-kommenttel rúgta ki az M1 új főszerkesztőjét a diktátorként páváskodó Magyar Péter
Véres csepp – Szilágy Ákos nyílt levele Kapitány Istvánnak
Energiatudatos bingóval nevettetik ki magukat a tiszások – Szűcs Gábor videója a szánalmas pótcselekvésről
A lakosságot hibáztatja az áramhiányért a tehetetlen Tisza-kormány – Bóka János és Rétvári Bence sajtótájékoztatója






















