KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A Szuverenitási Hivatal azt szeretné, ha az EB fedné fel a civil szervezetek szerepét a jogállami eljárásokban

A Magyarország Szuverenitásvédelmi Hivatala arra kérte az Európai Bizottságot, hogy fedje fel, milyen hozzájárulást nyújtottak a külföldről finanszírozott civil szervezetek a Magyarország elleni jogállami feljelentésekhez.

Az EB több, többségében külföldről finanszírozott magyar civil szervezetet ” árnyékjelentések ” készítésére kért fel – áll a hivatal csütörtöki közleményében.

A civil szervezetek közé tartozott az Amnesty International Magyarország, a Magyar Helsinki Bizottság, a Political Capital és a Transparency International – tette hozzá a közlemény.

A jelentések tartalmát titokban tartották – mondta Lanczi Tamás, az iroda vezetője. Levelében arra kérte Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét, hogy tegye hozzáférhetővé a jelentéseket.

Lanczi szerint von der Leyennek világossá kellene tennie, hogy milyen szempontok alapján választották ki a civil szervezeteket, és hogy a Transparency International Magyarország mely részeit, mely adatok alapján készítette el a jelentések, valamint hogy mely részek kerültek felhasználásra a jelentések végleges változatában. .

A levél szerint az EB-nek nyilvánosságra kell hoznia azon civil szervezetek pénzügyi támogatásának részleteit is, amelyek hozzájárultak az Európai Bizottsághoz és az Európai Parlamenthez érkezett jelentésekhez.

Meg kell teremteni a demokrácia feltételeit, hogy a tájékozott választók szabad és tisztességes választásokon fejezhessék ki akaratukat – áll a levélben, hozzátéve, hogy a közvélemény befolyásolására vagy manipulálására irányuló bármilyen kísérlet „ komoly veszélyt jelent ” Magyarország szuverenitására.

Lanczi szerint az EP 2023. június 1-jei határozata (INGE 2 jelentés) alátámasztotta a magyar álláspontot, és a magyar parlament létrehozta a Szuverenitásvédelmi Hivatalt, hogy a lehető legnagyobb mértékben érvényesülhessen az EP releváns álláspontjának kiemelt feltételei.

A közlemény szerint a hivatal jelenleg vizsgálatot folytat az egyéni dezinformációs erőfeszítésekre és a kapcsolódó folyamatokra összpontosítva.

” szempontjából különösen fontos, A „ feltérképező vizsgálat hogy több, a jogállamiságról szóló jelentéshez véleményt nyilvánító civil szervezetet részben vagy egészben az EU-n kívüli harmadik országok finanszíroztak – tette hozzá a közlemény.

Ez is érdekelheti:  Fővárosi korrupciós ügy: Kispest is érintett lehet a botrányban

 

Kiemelt képen: Lánczi Tamás (Fotó: Máthé Zoltán – Magyar Nemzet)

 

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük