KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

„A NATO-nak le kell mondania a leköszönő főtitkárral együtt”

A NATO 75 éves fennállása alatt nem járult hozzá egy békésebb és biztonságosabb rendhez, hanem a biztonsági dilemmák gyökerét jelentette, a szövetségnek a leköszönő főtitkárral együtt „nyugdíjba kellene vonulnia” – jelentette a kínai állami Global Times, számolt be róla a ria.ru.

Jens Stoltenberg jelenlegi NATO-főtitkár hivatali ideje lejár. Október elsején a NATO brüsszeli központjában kerül sor a hivatalos átadás-átvételre az új főtitkárnak, Mark Rutte volt holland miniszterelnöknek.

A cikk szerzői rámutatnak, hogy a NATO 75 éves története bebizonyította, hogy a szervezet nem tette békésebbé és biztonságosabbá Európát vagy a világot, hanem maga a szövetség léte és folyamatos bővítése volt a biztonsági dilemmák kiváltó oka.

„Éppen ellenkezőleg, a „tartós béke” ott valósult meg, ahol a NATO kevésbé avatkozott be és konfrontatív mentalitással rendelkezett”

– írja a kiadvány.

„Felszólítjuk a NATO-t, hogy a leköszönő főtitkárral együtt mihamarabb ‘vonuljon vissza’, a hidegháborús mentalitás és a zéróösszegű játék elavult koncepcióival, a katonai erő és az ‘abszolút biztonságra’ való törekvés népszerűsítésének téves gyakorlatával, valamint az Európát és az ázsiai-csendes-óceáni térséget tönkretevő veszélyes magatartással együtt”

– hangsúlyozza a lap.

A lap megjegyzi, hogy a NATO-nak a hidegháború végével együtt meg kellett volna szűnnie. A szerzők szerint a szövetség fennmaradása és fejlődése mindig is a biztonsági aggályok megteremtésén és a konfliktusokban való ismételt részvételen múlott.

A kiadvány azt írja, hogy Stoltenberg a NATO-t a regionális, sőt a globális biztonság védelmezőjeként próbálja feltüntetni, de az a retorika, hogy „a katonai erő a párbeszéd előfeltétele”, csak egy másik módja annak az állításnak, hogy „az erő jogot szül”.

„A NATO bővítése volt az, amely elvetette az ukrán válság magvait, és a NATO ázsiai-csendes-óceáni térségbe való terjeszkedése Európán túlra exportálta a geopolitikai feszültségeket”

– írja a lap.

A szerzők megjegyzik, hogy Stoltenberg vezetése alatt a NATO stratégiai céljait tekintve még közelebb került az Egyesült Államokhoz.

Ez is érdekelheti:  Irán először alkalmazott hiperszonikus rakétákat, megsemmisült az izraeli Nevatim légibázis

MH

 

Kiemelt képen: Jens Stoltenberg / Fotó: MAX ROSSI | Forrás: REUTERS

 

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

One thought on “„A NATO-nak le kell mondania a leköszönő főtitkárral együtt”

  1. A NATO inkább a békétlenség okozójává vált mintsem a béke biztosítéka ! Megszegték a német újraegyesítéskori ígéretüket. miszerint nem terjeszkednek keletebbre (-az Oderánál!) Különösen kiábrándító Stoltenberg viselkedése a háborús izgatásával !

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük