Shojgu: 300 000 tartalékost hívnak be részleges mozgósításra
A részleges mozgósítás során összesen 300 ezer tartalékost hívnak be – mondta Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter a Moszkva 24 csatornának adott interjújában.
Kifejtette, hogy ez a mozgósítási források 1%-a. Hozzátette: a sorkatonák nem vesznek részt a különleges akcióban.
Sojgu kifejtette, hogy a beszervezés után minden mozgósított kiképzésen vagy átképzésen vesz részt. A szakosztályokban is lesz koordináció és csak ezután mennek a tartalékosok a szolgálati helyre.
Kiemelt kép: Alexander Avilov/AGN „Moszkva”
Legfrissebb anyagaink:
Történelmi ferdítéssel a nem közterületen álló Horthy szobor eltávolításáért
Trianon napján Budapest üzent Nagyváradnak – ezres tömeg állt ki Fejes Rudolf Anzelm apátért
Hazaáruló! – Skandálta a tömeg a migrációellenes tüntetőket hergelő Magyar Péternek
Meszlényi Róbert Imre: A süketálmú társadalmunk
Utolsó felkiáltás! – Ma 17 órától békés menet indul a Kodály köröndről a brüsszeli migrációs paktum ellen
Győri Enikő lerántotta a leplet: brutális brüsszeli megszorításokat, a rezsicsökkentés és az extraprofitadók eltörlését vállalta Magyar Péter
Magyar Péter hitelből fegyverzi fel Ukrajnát: 5734 milliárd forint a magyarok számlája





















