Orosz diákokat zártak ki európai egyetemekről
Tatyana Moskalkova orosz emberi jogi ombudsman adott tájékoztatást arról, hogy orosz hallgatókat zártak ki európai egyetemekről az Ukrajnában kialakult helyzet miatt.
Információk szerint Valerij Falkov orosz tudományos és felsőoktatási miniszter képviseli jogaikat nemzetközi szinten.
Moszkalkova Instagram-oldalán számolt be arról, hogy
„A minisztérium példátlan intézkedéseket hoz azoknak az orosz diákoknak a jogi védelme érdekében, akiket az ukrajnai helyzet miatt kizártak az egyetemekről Franciaországban, Csehországban, Belgiumban és más európai országokban. Megállapodtunk, hogy közösen végezzük ezt a fontos munkát”
Kiemelt kép: Tatyana Moskalkova /Fotó: Valery Sharifulin/TASS
NIF
Legfrissebb anyagaink:
Újra traktorok bénítják meg Hollandiát: a gazdák nem engedik elpusztítani a családi gazdaságokat
Elszabadultak az indulatok a Parlamentben: egymást követték a botrányos jelenetek
Időgép a parlamentben: amikor a Ti-Sza Párt felszólalása visszahozta az MSZMP-kongresszusok hangulatát
Kijev vörös ötödik oszlopa: az Orosz Föderáció Kommunista Pártjában találtak szövetségesekre az ukránok
Baka András és a tatai sortűzper
Sörrel a kézben, protokoll nélkül: Orbán Viktor lett a szerbiai trombitafesztivál fő látványossága
„Mondják meg, mit tehetünk, hogy több oroszt öljenek meg?” – A német sajtó ledobta az álarcát, Zelenszkij belgrádi látogatása alatt






















